NELEGÁLNU SKLÁDKU V OSADE V KRÍŽOVEJ VSI TVORÍ AŽ 350 TON ODPADU

V obci Krížová Ves v okrese Kežmarok je od roku 2016 neďaleko miestnej osady vytváraná obrovská skládka komunálneho odpadu. Najzarážajúcejším na celom prípade je fakt, že skládka je vytvorená na brehu rieky Poprad, ktorá tak je znečisťovaná dlhé roky. 

Foto Polícia SR - Prešovský kraj
Dátum 10.06.2021

V obci Krížová Ves v okrese Kežmarok je od roku 2016  neďaleko miestnej osady vytváraná obrovská skládka komunálneho odpadu. Polície Slovenskej republiky odhaduje, že sa tam za takmer päť rokov zhromaždilo neuveriteľných 350 ton zmesového odpadu. 

Najzarážajúcejším na celom prípade je fakt, že skládka bola vytvorená na brehu rieky Poprad, ktorá tak je znečisťovaná dlhé roky. 

Príspevok uverejnila na svojom Facebooku Polície Slovenskej republiky. 


TAKÉTO HALDY ODPADU NEBUDEME TOLEROVAŤ: NELEGÁLNU SKLÁDKU V KRÍŽOVEJ VSI TVORILO AŽ 350 TON ODPADU

Od januára 2016 do júna tohto roku bola v katastrálnom území obce Krížová Ves, v blízkosti miestnej osady a brehu rieky Poprad vytvorená nelegálna skládka komunálneho zmesového odpadu.


Skládka bola vytvorená na mieste, ktoré na tento účel nebolo určené. Celkovo ide o odpad v množstve najmenej 350 ton!

Rozsah škody v súvislosti s odstránením odpadu je predbežne stanovený na minimálne 12.500,- Eur.
Na základe vykonanej obhliadky miesta činu začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.