NEMCI PROTESTOVALI PROTI VLÁDNYM OPATRENIAM

Protesty mali na niektorých miestach podobu protestných jázd áut. Kým v Hamburgu tvorilo kolónu asi 220 vozidiel, v Drážďanoch ich bolo 482. 

Foto sita/ap
Dátum 21.02.2021

Niekoľko stoviek ľudí sa v sobotu v rôznych mestách Nemecka zúčastnilo na protestoch proti vládnym opatreniam zavedeným v snahe potlačiť šírenie koronavírusu. Informovala o tom agentúra DPA. Podľa polície sa na "tichom pochode" odporcov pandemických nariadení v Berlíne zúčastnilo 580 ľudí z pôvodne zaregistrovaných 1000. V domoch pozdĺž trasy pochodu stáli mnohí ich obyvatelia na balkónoch, pričom kričali a pískali, aby vyjadrili svoj nesúhlas s konaním takéhoto pochodu. Agentúra DPA dodala, že inak sa pochod zaobišiel bez incidentov.

Protesty v Hamburgu a Drážďanoch organizovala regionálna skupina iniciatívy Querdenken (Nekonvenčné myslenie), ktorá tvrdí, že vládne protipandemické opatrenia zasahujú do práv občanov. Tieto protesty mali podobu protestných jázd áut. Kým v Hamburgu tvorilo kolónu asi 220 vozidiel, v Drážďanoch ich bolo 482. Podobne ako v Berlíne, aj v oboch spomínaných mestách sa konali protidemonštrácie, napr. v Hamburgu sa konvoj áut snažili na viacerých miestach zastaviť cyklisti. Polícia zadržala najmenej jedného z nich, dodala DPA.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.