NEMECKÁ VLÁDA SA PRIŽIVÍ NA VAKCÍNE

Americká vláda ponúkla miliardu dolárov za výhradné práva na vakcinu proti koronavírusu, avšak nemecká vláda sa ostro ohradila voči tomu a podiel firmy CureVac, ktorá vakcínu vyvíja odkúpila.

Foto AP
Dátum 15.06.2020

BERLÍN 15. júna (TASR/extraplus.sk) - Nemecká vláda nadobúda za 300 miliónov eur podiel v biofarmaceutickej spoločnosti CureVac, ktorá vyvíja očkovaciu látku proti novému koronavírusu. V pondelok o tomto kroku informovalo nemecké ministerstvo hospodárstva, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Pokusy americkej vlády získať biofarmaceutickú spoločnosť CureVac - čo Biely dom nikdy oficiálne nepotvrdil - sa dostali do hlavných správ médií v marci a vyvolali v Nemecku silný odpor medzi politikmi.

Médiá informovali, že Spojené štáty ponúkli miliardu dolárov (884,64 milióna eur) za výhradné práva na vakcínu proti koronavírusu, ktorú spoločnosť so sídlom v nemeckom meste Tübingen; vyvíja.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.