NEMECKÍ ODBORNÍCI ODPORÚČAJÚ OČKOVANIE POČAS TEHOTENSTVA

Nemecký stály výbor pre očkovanie uviedol, že po zhodnotení dostupných dôkazov vydáva návrh odporúčania pre očkovanie žien od druhého trimestra tehotenstva i dojčiacich matiek dvomi dávkami mRNA vakcín proti ochoreniu Covid-19.

Foto PEXELS
Dátum 11.09.2021

Nemeckí odborníci odporúčajú, aby sa tehotné ženy dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Výbor v piatok uviedol, že po zhodnotení dostupných dôkazov vydáva návrh odporúčania pre očkovanie žien od druhého trimestra tehotenstva i dojčiacich matiek dvomi dávkami mRNA vakcín. Výbor tiež odporúča, aby všetky ženy v plodnom veku, ktoré sa nedali očkovať, tak spravili, aby získali ochranu pred koronavírusom než otehotnejú.

Najmenej jednu dávku vakcíny proti COVID-19 dostali v Nemecku približne dve tretiny obyvateľov a plne zaočkovaných je 61,9 percenta. Miera očkovania sa nedávno značne spomalila a úrady chcú povzbudiť viac ľudí, aby sa pred zimou dali zaočkovať.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.