NEMECKO AVIZOVALO VÄČŠIU MIERU SLOBODY PRE ZAOČKOVANÝCH

Osoby, ktoré dostali obe dávky vakcíny proti COVID-19 nebudú musieť podstúpiť ani karanténu, budú môcť ísť bez testu ku kaderníkovi či do reštaurácie.

Foto Sita/ap
Dátum 04.04.2021

Pre obyvateľov Nemecka kompletne zaočkovaných proti koronavírusu by mali v budúcnosti platiť rovnaké pravidlá ako pre osoby s negatívnym výsledkom testu. Vyššiu mieru slobody po odznení tretej vlny pandémie ohlásil v rozhovore pre nedeľník Bild am Sonntag nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn.

"Kto je zaočkovaný, bude môcť ísť bez ďalšieho testu do obchodu či ku kaderníkovi," povedal Spahn. Stať by sa tak malo po skončení tretej vlny pandémie a po tom, ako sa v maloobchodnom predaji vybuduje systém testovania pomocou rýchlotestov.Osoby, ktoré dostali obe dávky vakcíny proti COVID-19 nebudú musieť podstúpiť ani karanténu, uvádza Inštitút Roberta Kocha (RKI). Ten vypracoval pre rezort zdravotníctva správu o najnovších vedeckých poznatkoch týkajúcich sa koronavírusu.

"Podľa súčasných poznatkov je riziko prenosu vírusu osobami, ktoré sú úplne zaočkované najneskôr od 15. dňa po podaní druhej dávky vakcíny nižšie, než pri predložení negatívneho antigénového testu pri bezpríznakových infikovaných osobách," uvádza RKI.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.