NEMECKO: TANKY PRE UKRAJINCOV BUDÚ AŽ V ROKU 2024

Tanky Leopard z nemeckých priemyselných zásob, o ktoré má záujem Ukrajina, nebudú pripravené na dodanie skôr ako v roku 2024. Firma Rheinmetall má v skladoch 22 tankov Leopard 2 a 88 starších tankov Leopard 1. Avšak ich príprava na boj zaberie niekoľko mesiacov a bude stáť stovky miliónov eur, ktoré firma nemôže vynakladať, kým nebude potvrdená objednávka.

Foto SITA/AP
Dátum 16.01.2023

Tanky Leopard z nemeckých priemyselných zásob, o ktoré má záujem Ukrajina, nebudú pripravené na dodanie skôr ako v roku 2024. „Aj keby rozhodnutie poslať naše tanky Leopard Kyjivu prišlo zajtra, dodanie by bolo až začiatkom budúceho roka,“ povedal generálny riaditeľ nemeckej zbrojovky Rheinmetall Armin Papperger pre nedeľník Bild am Sonntag.

Firma Rheinmetall má v skladoch 22 tankov Leopard 2 a 88 starších tankov Leopard 1. Avšak ich príprava na boj zaberie niekoľko mesiacov a bude stáť stovky miliónov eur, ktoré firma nemôže vynakladať, kým nebude potvrdená objednávka, povedal Papperger. „Tieto vozidlá sa musia úplne rozobrať a prebudovať,“ dodal šéf spoločnosti Rheinmetall. Informuje o tom web The Guardian.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.