UKRAJINCI DOSTANÚ V NAJBLIŽŠÍCH TÝŽDŇOCH OD NEMCOV DESIATKY TANKOV LEOPARD 1A5

Boris Pistorius, nemecký minister obrany: Toto je prvýkrát, čo Nemecko dodalo krajine vo vojnovom stave výzbroj! Nemecko poskytuje Ukrajine druhú najväčšiu vojenskú pomoc z hľadiska dodávok techniky, ak hovoríme o priamej finančnej pomoci alebo pomoci v rámci hraníc EÚ.

Foto SITA/AP
Dátum 04.07.2023

V priebehu niekoľkých týždňov dorazia na Ukrajinu desiatky bojových tankov Leopard 1A5, ktoré poskytli Nemecko a Dánsko. Ako referuje web Ukrajinská pravda, v rozhovore pre poľský denník Rzeczpospolita to povedal nemecký minister obrany Boris Pistorius.

Nemecko a Dánsko vo februári oznámili dodávku približne stovky tankov Leopard 1 Ukrajine, aby mohla čeliť ruskej agresii. Pistorius taktiež samostatne spomenul balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu vo výške 2,7 miliardy eur, ktorý pozostáva najmä zo systémov protivzdušnej obrany IRIS-T SLM.

Na otázku, či si Nemecko nemyslí, že poskytovanie vojenskej pomoci Ukrajine trvá príliš dlho, Pistorius zdôraznil historický charakter rozhodnutí, ktoré Berlín urobil po začiatku rozsiahlej ruskej invázie na Ukrajinu.

„Toto je prvýkrát, čo Nemecko dodalo krajine vo vojnovom stave výzbroj! Nemecko poskytuje Ukrajine druhú najväčšiu vojenskú pomoc z hľadiska dodávok techniky, ak hovoríme o priamej finančnej pomoci alebo pomoci v rámci hraníc EÚ,“ uviedol Pistorius a pripomenul tiež účasť Nemecka na výcviku ukrajinských ozbrojených síl.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.