NEMECKÝ LEKÁR: NIKDY SOM NEVIDEL TOĽKO CHORÝCH

Podľa nemeckého lekára Christiana Karagiannidisa už nákaza koronavírusom nie je hlavným problémom, ale je extrémne množstvo ľudí nakazených chrípkou, respiračným syncyciálnym vírusom a iným respiračným ochoreniam.

Foto pexels/ilusTRAČNÉ FOTO
Dátum 17.12.2022

Počet ľudí s nejakou nákazou či ochorením v Nemecku dosiahol historické rozmery, uviedol šéf  Medzidisciplinárneho združenia pre intenzívnu a pohotovostnú medicínu (DIVI) Christian Karagiannidis. TASR správu prevzala v sobotu z agentúry DPA. "Chorobnosť je v súčasnosti extrémne vysoká, nikdy som nič podobné nezažil," povedal Karagiannidis v rozhovore pre nemecký denník Rheinischen Post. V mnohých regiónoch sú už podľa neho takmer všetky lôžka na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) obsadené.

Podľa nemeckého lekára už nákaza koronavírusom nie je hlavným problémom. "Momentálne bojujeme proti veľmi širokej škále chorôb: chrípke, respiračnému syncyciálnemu vírusu (RSV), koronavírusu a iným respiračným ochoreniam...," povedal. Karagiannidis sa domnieva, že zlepšenie situácie by mali priniesť blížiace sa vianočné sviatky. "Potom počet (pacientov) na klinikách zvyčajne klesá a kapacity nemocníc sa opäť zvýšia," dodal.

Okrem extrémne vysokého počtu pacientov nemecké nemocnice podľa DPA v súčasnosti zápasia aj s výpadkom mnohých liekov. Karagiannidis vyzval štát, aby si v spolupráci s miestnymi farmaceutickými výrobcami dal určité lieky vopred vyrobiť a mal ich na sklade, aby tak boli vždy dostupné v dostatočnom množstve. Aj bavorský minister zdravotníctva Klaus Holetschek apeloval na vládu, aby pred sviatkami zvolala mimoriadne zasadnutie s cieľom nájsť riešenie v súvislosti s chýbajúcimi liekmi.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.