NEMOCNICA BREZNO: OČKOVANÍ PACIENTI MÔŽU BYŤ ROVNAKO INFEKČNÍ A CHORÍ AKO NEOČKOVANÍ

Rozhodnutie lekárov, ktorí od pacientov striktne požadujú testy či potvrdenie o očkovaní, doslova v ľuďoch vyvoláva strach ochorieť, nehovoriac o strachu z choroby dieťaťa. Jednou z výnimiek je Nemocnica s poliklinikou Brezno, ktorá na ambulanciách test na Covid-19 vyžadovať nebude. 

Foto IL. FOTO/NSPBR.SK
Dátum 04.10.2021

Od augusta tohto roku platí usmernenie ministerstva zdravotníctva, ktoré sprísnilo pravidlá pre neočkovaných. Podmienky, za akých môžu nezaočkovaní Slováci vstúpiť do priestorov reštaurácií či nemocníc, sa však v rámci Slovenska líšia. Rozhodnutie lekárov, ktorí od pacientov striktne požadujú testy či potvrdenie o očkovaní, doslova v ľuďoch vyvoláva strach ochorieť, nehovoriac o strachu z choroby dieťaťa. Jednou z výnimiek je Nemocnica s poliklinikou Brezno, ktorá na ambulanciách test na Covid-19 vyžadovať nebude. 

V ozname k testovaniu pacientov prichádzajúcich do NsP Brezno, n. o., sa ďalej píše: 

Na základe záväzného Usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky k testovaniu pacientov v ústavných zdravotníckych zariadeniach (nemocniciach), poliklinikách, zdravotných strediskách združujúcich zdravotnícke zariadenia ambulantnej zdravotnej starostlivosti a ambulanciách, číslo Z075796-2021 a rozhodnutia Krízového štábu NsP Brezno, n.o. zo dňa 22.9.2021, Nemocnica s poliklinikou Brezno, n.o. od 27.9.2021 bude postupovať nasledovne:

Na základe rozhodnutia Krízového štábu NsP Brezno, n.o. nebudeme na ambulanciách v pôsobnosti NsP Brezno, n.o. vyžadovať test na COVID-19 od pacientov prichádzajúcich na ambulantné vyšetrenie. Dôvodom nášho rozhodnutia je, že kompletne očkovaní pacienti prichádzajúci na ošetrenie môžu byť rovnako infekční a chorí ako neočkovaní. Zároveň testovaním na MOM (mobilné odberové miesto), by sme pacientov vystavili možnému riziku nákazy. Výnimkou je ak pacient bez ohľadu na očkovanie má príznaky ochorenia dýchacích ciest (respiračné, hnačky, zvracanie …) alebo má pozitívnu epidemiologickú anamnézu, v takom prípade pacient vopred informuje príslušnú ambulanciu telefonicky a dohodne sa na ďalšom postupe!

VIAC INFORMÁCIÍ NÁJDETE NA: WWW.NSPBR.SK

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.