NEOFICIÁLNE VÝSLEDKY PODĽA DENNÍKA N: EUROVOĽBY VYHRÁ PS

Michal Šimečka: Prvé neoficiálne správy pôsobia nádejne. Zdá sa, že voliči, ktorým záleží na proeurópskom Slovensku, zodpovedne prišli voliť. Držme si palce!

Foto SITA/VIKTOR ZAMBORSKÝ
Dátum 09.06.2024

Sobotné voľby do Európskeho parlamentu podľa neoficiálnych výsledkov z prostredia politických strán vyhrá opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS), ktorého kandidátku viedol bývalý premiér Ľudovít Ódor, píše Denník N. Progresívci by vraj malo obsadiť 6 mandátov, Smer 5. Na treťom mieste podľa Denníka N „prekvapivo skončí mimoparlamentná Republika, preskočila aj stranu Hlas, ktorej prieskumy prisudzovali tretiu priečku. Hnutie súčasného europoslanca Milana Uhríka získa dva mandáty“.

Na prognózy už zareagoval aj predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. „Prvé neoficiálne správy pôsobia nádejne. Zdá sa, že voliči, ktorým záleží na proeurópskom Slovensku, zodpovedne prišli voliť. Držme si palce!“ napísal na sociálnej sieti. Po jednom kresle by mali získať Hlas a KDH. Maďarská aliancia, SaS a Demokrati sa podľa neoficiálnych výsledkov do europarlamentu nedostanú.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.