NESÚĎTE, ABY STE NEBOLI SÚDENÍ

Koľkí z tých čo sa za posledných 30 rokov nejakým spôsobom podieľali na vládnucej moci alebo sedeli v Národnej rade SR majú skutočne čistý štít?

Foto Pexels
Dátum 13.06.2019

Spoločnosťou na Slovensku rezonuje v posledných mesiacoch akési nepísané delenie na Slušných ľudí a tých čo k nim nepatria. Myslím si, že Boh krásne zhora vidí, kto je ako slušný, kto si len zdvíha ego a kto ozaj stojí na strane spravodlivosti, ale skutočnej spravodlivosti. Nie je vždy ideálne to, čo nám servíruje mainstream. Týka sa to aj politiky, ale napríklad aj hudby. Kto z nás môže posúdiť aký je skutočne ten druhý človek. Mnohí by na túto vetu oponovali jediným slovom - Dôkazy.

Slová Ježišove

V politike sa ale často stiera rozdiel medzi fikciou, tvrdením a skutočnými dôkazmi. V kauze vraždy Jána Kuciaka to vyzeralo po zatknutí páchateľov vraždy na strelca - bývalého policajta. Prešlo pár mesiacov a média poukazujú na to, že je možné, že strieľal zrejme  jeho bratranec(podľa informácií, ktoré majú).

Protesty, pri ktorých sa minulý rok veľa ľudí začalo označovať za skutočne Slušných ľudí poukázali aj na ohradzovanie sa, vymedzovanie voči ľuďom, ktorí nemajú (podľa tých najslušnejších) čistý štít. Ak sa skutočne preukáže vina, tak je toto tvrdenie v poriadku. „Nech ten, kto je prvý bez viny hodí do nej kameňom,“ sú slová Ježišove. Ja sa teda pýtam: Koľkí z tých čo sa za posledných 30 rokov nejakým spôsobom podieľali na vládnucej moci alebo sedeli v Národnej rade SR majú skutočne čistý štít? Ja stále verím, že je tam veľa ľudí, čo majú skutočne čistý štít, ale nikdy by som sa neodvážil bez skutočných, ale skutočných dôkazov posudzovať morálny kredit iného človeka.

Komu dať dôveru?

A to sa týka napríklad aj ctihodného otca Mariána Kuffu. Na neho sa v posledných mesiacoch tiež ako keby spustil slovný hon v niektorých názoroch ľudí. A pritom on pevne stojí za tým, aby slovné spojenia rodina, či právo na život neboli len pierkami vo vetre. Rozlišujme, čo je skutočne dobré pre Slovensko. Rozlišujme, akým ľuďom dáme dôveru. A hlavne rozlišujme kto skutočne obhajuje hodnoty, ktorým veríme. Dobre sa rozhodujme v tom, na koho sa naozaj môžeme spoľahnúť, kto neprezlieka kabáty ako sa mu hodí.

A keď raz budú skutočné dôkazy ľudské alebo od Pána Boha, že ten človek má skutočne čistý štít buďme na neho právom hrdý, že skutočne pomohol Slovensku a nám všetkým k lepšej budúcnosti. Ak taký človek urobí chybu, posudzujme aké boli jeho dôvody, prečo tak konal a hlavne či mu aj napriek chybe, ktorú urobil ostal stále vnútorne čistý štít.

(Autor je lektor anglického jazyka a pracuje ako vychovávateľ v Centre pre deti a rodiny v Bratislave)

 

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.