NETRADIČNÁ POMOC

Teroristi plánovali útok v Petrohrade, Rusi ho zmarili vďaka CIA

Foto archív
Dátum 18.12.2017

MOSKVA 18. decembra (TASR/Extra plus) - Informácie od americkej Ústrednej spravodajskej služby CIA pomohli Rusku zmariť sériu plánovaných útokov v Petrohrade vrátane ataku na tamojšiu Kazanská katedrálu. Informoval o tom v nedeľu Kremeľ. Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval v tejto súvislosti americkému kolegovi Donaldovi Trumpovi a poďakoval sa mu za spoluprácu. Teroristov, ktorí plánovali útoky v Petrohrade zadržala podľa neho ruská polícia vďaka informácií, ktoré jej poskytla americká CIA.

Informácie získané od CIA boli dostatočne adekvátne, aby viedli k dolapeniu a zadržaniu podozrivých osôb, ktoré plánovali útoky v Kazanskej katedrále a na ďalších miestach v meste, povedal v nedeľu Putin Trumpovi v telefonáte. Putin sa ďalej zaviazal, že ruská strana bude varovať americké úrady, pokiaľ sa dostane k podobným informáciám o hroziacom útoku v USA, uviedla agentúra Interfax.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zverejnila v piatok vyhlásenie, podľa ktorého zadržala sedem členov bunky podporovateľov džihádistickej skupiny Islamský štát a zhabala značné množstvo výbušnín, zbraní a literatúry s extrémistickým obsahom. Bunka plánovala počas tohto víkendu zrealizovať samovražedné útoky na ciele v meste a zabiť obyvateľstvo, uviedla vo vyhlásení FSB.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.