NEUKOJENÉ EGO A MOCENSKÉ CHÚŤKY DIKTÁTORA MATOVIČA

Richard Sulík: Z koronavírusu si premiér urobil fetiš

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 08.04.2020

Od zmeny politicko-spoločenských zmien v roku 1989 uplynulo 30 rokov, od vymenovania novej vlády 30 dní. A práve tých tridsať dní stačilo novému predsedovi vlády SR Igorovi Matovičovi na to, aby ukázal svoje mocenské chúťky, neukojené ego, schizofréniu a šialenstvo zároveň.

Pod rúškom koronavírusu

Hrubo zasiahol do osobných slobôd slovenského národa pod rúškom koronavírusu, ktorý nepozná hranice a nemá cestovný pas. Obmedzenie pohybu, ktoré začalo platiť dnes od polnoci až do skončenia veľkonočných sviatkov, spôsobilo nevídaný dopravný kolaps, keď cesta do práce namiesto 20 minút trvala 3,5 hodiny. Takéto niečo Bratislava nezažíva ani v tých najhorších špičkách a kalamitách, keď nám napadnú dva centimetre snehu a cestárov zima vždy zastihne nepripravených. Aj v takýchto časoch sa do práce dostaneme maximálne tak do hodiny.

Zastrašovanie a pokutovanie

Správne dnes poznamenal Richard Sulík, že z koronavírusu si premiér urobil fetiš. Nestačilo mu pozatvárať väčšinu (desaťtisíce) obchodov, ktorým vláda ani len nevie prispieť na nájomné, obchodných centier, športovísk, kín, divadiel či múzeí. „Kvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme, kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Toto je šialené, toto sa musí skončiť,“ povedal Richard Sulík (ministri za SaS a Veronika Remišová sa zdržali hlasovania o obmedzení pohybu). Premiér Matovič potreboval slovenskému národu obmedziť pohyb s prihliadnutím na udelené výnimky, s dôvetkom, že každé porušenie sa bude trestať a pokutovať. Zbabelec však nerozhodol sám, povolal si slovenskú špičku epidemiológov a virológov, ktorí sa nechali vtiahnuť do jeho marketingovej hry a prikryli mu chrbát, aby on alibisticky mohol povedať, že konal v záujme občana na odporúčanie konzília odborníkov.

Alibista z Trnavy testuje Slovákov

Jeho nechutné divadlo spôsobuje ľuďom len stres. Namiesto poctivej práce sa celé dni pretŕča pred médiami na siahodlhých tlačovkách a cez mainstreamové médiá šíri takú paniku, že ľudia zúfalo vykupujú potraviny, drogériový tovar a liečivá, zásobujú sa, pretože nevedia, čo tento Pigi premiér Matovič v najbližších dňoch urobí.

Matovič si z päťmiliónového národa urobil celoslovenské laboratórium, v ktorom testuje Slovač, čo všetko znesie a ako je poslušná. Pri tomto jeho šialenstve byť za každú cenu prvý a svetový si nielen on, ale ani jeho asistenti vo vláde SR neuvedomujú, že síce rozhodujú o Slovensku a Slovákoch z poverenia a vymenovania prezidentkou SR, ale bez mandátu minimálne polovice Slovákov, ktorí súčasný „štvorlístok“ nevolili.