NEVIDITEĽNÁ RUKA IT SYSTÉMU

Progresívne Švédsko má čoraz viac ľudí s implantovaným podkožným čipom

Foto PEXELS, ARCHÍV
Dátum 06.06.2019

Mainstreamové médiá obvinili slovenských politikov Mariana Kotlebu a Milana Krajniaka z dezinformovania verejnosti, že nové občianske preukazy podľa nariadenia EÚ budú viesť k čipovaniu ľudí. Polícia SR sa proti tejto správe ohradila, pretože v skutočnosti má čip zabrániť šíreniu terorizmu. Európska únia však už dlhší čas pripravuje a informuje verejnosť o tom, že nová verzia občianskeho preukazu by mala obsahovať biometrický čip ako slovenské cestovné pasy. Do čipu úrady nahrajú základné informácie o majiteľovi preukazu, aby si ich potom mohli colníci či policajti v prípade potreby oskenovať. V cestovných pasoch existujú biometrické čipy od roku 2008. Ako píše slovenská polícia, bez takéhoto dokladu by Slováci nemohli navštíviť napríklad USA. Polícia ďalej tvrdí, že čip nevie načítať len tak hocikto, je možné ho oskenovať len zo vzdialenosti niekoľkých centimetrov a neexistuje, že by údaje z neho vedel stiahnuť niekto okoloidúci na ulici a mohol by tak druhej osobe pomocou špeciálnej čítačky ukradnúť identitu.

Stačí priložiť ruku

Osemdesiat percent občanov možno polícia svojou informáciou upokojila, ale určite nie zvyšných dvadsať percent, ktorí rozmýšľajú a vidia za roh. Stávame sa čoraz viac kontrolovateľnými. Pod rúškom demokracie či obrany proti terorizmu sa skrutky kontroly nad ľudstvom priťahujú. Sci-fi budúcnosť sa stáva realitou. Nakoniec, George Orwell v románe 1984, ktorý napísal v roku 1949, mal tiež jasno, nemýlil sa, keď v ňom opisuje svet, v ktorom vládne absolútna totalita a kontrola. V tejto oblasti je mimoriadne progresívne Švédsko. Prvým priekopníkom bol navonok protiamerický, veľmi populárny švédsky politik Olof Palme, ktorý v skutočnosti udržiaval nadštandardné vojenské vzťahy s USA a prvé testovacie čipy dal väzňom implantovať ešte v roku 1973. Ďalšia vlna čipovania prišla v roku 2014, keď si sedemsto Švédov dobrovoľne nechalo implantovať podkožné čipy, nahrádzajúce doklady. Minulý rok opäť pokročili a švédske korporácie začali implantovať podkožné čipy zamestnancom. Príkladom je spoločnosť Epicenter. Firma podľa oficiálnych vyhlásení nezbiera prostredníctvom mikročipov (vo veľkosti ryžového zrnka) údaje o tom, koľko zamestnanci pracujú, alebo kde sa práve nachádzajú. Miesto toho im má technológia pomôcť ľahšie sa orientovať na pracovisku a eliminuje potrebu nosiť so sebou identifikačnú kartu či peňaženku. Do priestorov firmy sa pracovníci dostanú vďaka čipu a napríklad do jedálne si nemusia nosiť platobnú kartu, stačí, ak ku skeneru priložia ruku. Zakladateľ firmy Epicenter Patrick Mesterton tvrdí, že on sám si nechal mikročip implantovať ako prvý. „Nahrádza množstvo zariadení, či už sú to platobné karty alebo kľúče, a navyše si človek nemusí pamätať rôzne PIN kódy či heslá,“ vraví. Vždy, keď sa niektorý z jeho zamestnancov rozhodne stať sa dobrovoľným „kyborgom“, koná sa vo firme oslavná párty. Mnohí zamestnanci Epicentra sú však rozhodne proti implantácii. Takýto názor má aj mikrobiológ Ben Libberton zo štokholmského Karolinska Institute: „Údaje, ktoré je možné získať prostredníctvom takého čipu, sú dosť odlišné od tých, ktoré je možné dostať napríklad zo smartfónu. Onedlho sa bude vďaka čipom dať zistiť zdravotný stav človeka, miesto, kde sa práve nachádza, ako často pracuje, koľkokrát za deň chodí na záchod a podobne.“ Severské krajiny sú nielen progresívne, ale aj agresívne v oblasti vzdávania sa suverenity, či už ide o bezprecedentné a samozničujúce prijímanie migrantov, zrušenie hotovostných finančných operácií, prechod na virtuálne peniaze, ale aj samotné čipovanie. Z ich krokov doslova prechádza mráz po chrbte. V takomto prípade bude mať neviditeľná ruka IT systému moc nad človekom nepohodlným pre bezhodnotovú liberálnu spoločnosť. Keď sa rozhodne, tak zasiahne a nežiaduci občan si nebude môcť kúpiť ani len chlieb, pretože jeho čip a virtuálne peniaze mu v tom zabránia.

Označkovaná masa

Spojené štáty v tomto smere zachádzajú ešte ďalej. Mikročipy plánujú implantovať každému novorodencovi, a tak by sa naplnil hlavný cieľ svetovej vládnucej elity, aby bola postupne očipovaná celá ľudská populácia. Takto označkovaná masa sa dá veľmi ľahko ovládať, pretože každého jednotlivca je jednoduché lokalizovať s presnosťou piatich metrov. Osoby s implantovaným čipom tak môžu byť ľahko kedykoľvek pod cudzou a nežiaducou kontrolou. Pod rúškom bezpečnosti, zrýchlenej doby, automatizácie a s tým spojenej pohodlnosti sa dobrovoľne podriaďujeme systému a postupne sa vzdávame slobody rozhodovania, ochrany súkromia v prospech neviditeľnej ruky v IT systéme. Až sa jedného dňa zobudíme do elektronickej totality, z ktorej už nebude úniku. Nakoniec, už vo Svätom Písme nachádzame jasnú odpoveď na otázku budúcnosti. Jedno z mnohých proroctiev je opísané v Jánovej Apokalypse – príde deň, keď všetci malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní i otroci – dajú si znak na pravú ruku alebo na čelo, aby nemohol kupovať ani predávať nikto, kto nemá ako znak meno šelmy alebo číslo jej mena (Zjavenie Apoštola Jána 13,1).

NEZASTAVITEĽNÝ TREND

Firma Epicenter, sídliaca v centre Štokholmu, Osla, Helsínk a Amsterdamu, sa nazýva digitálnym inovačným domom. Vzhľadom na pobočky v iných štátoch sa čipovanie salámovou metódou rozširuje aj do ďalších krajín. Členmi komunity Epicenter nie sú len zamestnanci, ale aj podnikatelia s rýchlo rastúcimi digitálnymi spoločnosťami a kreatívnymi podnikovými iniciatívami s cieľom spolupráce a inovácií. Navyše nič nenechávajú na náhodu a podchytávajú mladých ľudí prostredníctvom školy aplikovanej technológie – ide o inovatívnu kódovaciu školu v pokročilom programovaní. Varovným signálom pre ľudstvo by malo byť konštatovanie samotnej firmy Epicenter, že vďaka praktickým inovačným laboratóriám a najnovším poznatkom z digitálnej oblasti je vývoj v spoločnosti Epicenter nezastaviteľný. A tak ak sa homo sapiens nespamätá a nezačne sa riadiť vlastným rozumom, v blízkej budúcnosti môže byť čipovanie ľudí povinné a staneme sa dokonale ovládanou masou bez IQ a EQ.

 

 

VEC, ŽIVÝ TVOR, ČLOVEK

Keď od 1. septembra 2018 začala na Slovensku platiť novela zákona o veterinárnej starostlivosti v súvislosti implantovaním RFID čipov na značkovanie psov a mačiek, vznieslo obyvateľstvo vlnu kritiky. Novela totiž priniesla niekoľko zmien vo vzťahu človeka k zvieraťu. Pre majiteľov psov a mačiek je tak začipovanie ich domácich miláčikov povinné a od minulého roka zviera už nie je považované za vec, ale za živého tvora (akoby ním dovtedy nebolo). Novela zabezpečila, že veterinár nesmie ošetriť psa alebo mačku, ktoré nie sú identifikovateľné a nenachádzajú sa v Centrálnom registri spoločenských zvierat (CRSZ). Ak veterinár poruší zákon, dostane pokutu od 1 750 do 20-tisíc eur. V takomto prípade nijaký veterinár neporuší zákon, pretože už aj dolná hranica pokuty je vysoká, a tak zverolekár donúti každého majiteľa psa či mačky, aby ich nechal začipovať. V registri sa tak nachádzajú údaje o majiteľoch psov a mačiek, ako aj údaje o zvierati. Zákon platí už trištvrte roka a občania si na to jednoducho zvykli, už proti ničomu neprotestujú. A tak jedného dňa dobrovoľne pristúpia k označkovaniu samých seba. Ak zájdeme do humornej krajnosti, keď sa stratí majiteľ psovi, tak sa nemusí obávať, veď ho nájde, lebo už obaja majú čip.

KOMERČNÉ IMPLANTOVANIE ČIPOV POD KOŽU V ROKU 2023

Americká armáda v januári 2016 informovala verejnosť, že bude vyvíjať implantovateľné neurónové rozhranie, ktoré dokáže preklenúť priepasť medzi ľudskou mysľou a počítačmi. Nový program, ktorého cieľom je dosiahnuť priame prepojenie prenosu dát medzi mozgom a digitálnym svetom, pochádza z dielne iniciatívy BRAIN (Brain Research through Advancing Innovative Neurotechnologies)z čias úradovania prezidenta Baracka Obamu (v preklade Výskum mozgov prostredníctvom pokrokových inovatívnych neurotechnológií).Agentúra DARPA (Defence Advanced Research Projects Agency) tvrdí, že rozhranie, ktoré predpokladá ako zariadenie kompatibilné s biometrickým meraním, nie väčšie ako 1 cm3, by fungovalo ako prekladateľ, ktorý by konvertoval medzi „elektrochemickým jazykom používaným neurónmi v mozgu a nulami, predstavujúcimi jazyk informačnej technológie“. Ambiciózny program nazvaný NESD (Neural Engineering System Design) sa snaží posilniť schopnosti existujúcich mozgových rozhraní, ktoré môžu spájať myseľ a stroj. Súčasné zariadenia sa skladajú z približne sto kanálov, ale DARPA má v úmysle vyvinúť systém, ktorý môže komunikovať s až jedným miliónom neurónov naraz. „Dnešné najlepšie systémy rozhrania medzi mozgom a počítačom sú ako dva superpočítače, ktoré sa snažia navzájom komunikovať pomocou starého 300-bitového modemu,“ povedal projektový manažér Phillip Alvelda. „Predstavte si, čo bude možné, keď aktualizujeme naše nástroje, aby sme skutočne otvorili kanál medzi ľudským mozgom a modernou elektronikou.“ Americká armáda má eminentný záujem cez výskumnú agentúru DARPA nájsť cestu, ako v hraničných situáciách zasiahnuť priamo do mysle vojakov, uvádza portál MIT Technology Review. Na výskum získali vedci z Kalifornskej univerzity v San Franciscu a Massachusetts General Hospital 70 miliónov dolárov. Ciele americkej armády majú ako vždy „humánny“ charakter, takže údajne hlavným posolstvom je zameranie sa na vojnových veteránov. Tí mávajú depresívne stavy z pôsobenia vo vojnových zónach, ktoré sa často končia samovraždami. Riešením by bolo monitorovať mozgovú aktivitu veteránov a na základe vyhodnotenia by vedeli ovplyvňovať ich psychický stav a nájsť riešenie bez medikamentov. Lieky by tak vraj mohli nahradiť implantovaním mikropočítača s možnosťou diaľkového monitoringu, dokonca by v takomto vnútrolebečnom počítači nebolo potrebné meniť batérie. Ak má vývoj tieto trendy, tak potom naozaj už nie je ďaleko k vytvoreniu kyborgov, ktorí budú rozhodne fyzicky i psychicky odolnejší na vykonanie čohokoľvek na rozdiel od človeka z mäsa a kostí. A ďalší krok bude manipulácia ľudstva, ktoré bude mať ovládaný mozog priamo cez implantovaný čip či mikropočítač. O tom, že táto doba vôbec nie je ďaleko, svedčí aj dobre utajená informácia z januára 2016 zo Svetového ekonomického fóra v Davose, na ktorom poprední predstavitelia svetových korporácií predpokladali, že komerčné implantovanie čipov pod ľudskú kožu by sa mohlo začať v roku 2023.

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.