NEZAOČKOVANÍ ĽUDIA V BRITÁNII BUDÚ MAŤ OBMEDZENIA V BEŽNOM ŽIVOTE

Infektológ a Matovičov poradca Pavol Jarčuška sa už v lete vyhrážal, že nezaočkovaní ľudia budú mať problémy, napríklad nebudú môcť cestovať, navštevovať verejné zariadenia, alebo jednoducho chodiť do práce. V Británii sa to čoskoro môže stať realitou.

Foto EXTRA PLUS
Dátum 30.11.2020

LONDÝN 30. novembra (TASR/extraplus.sk) - Ľudia žijúci v Británii, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať voči novému druhu koronavírusu, môžu v budúcnosti čeliť obmedzeniam v bežnom živote: reštaurácie, bary, kiná či športové strediská im možno neumožnia vstup do svojich priestorov. Povedal to v pondelok Nadhim Zahawi, predstaviteľ britskej vlády poverený distribúciou vakcín, informuje denník The Guardian.

Zahawi, ktorý je novým námestníkom britského ministra zdravotníctva, vo svojom prvom rozhovore v tejto funkcii uviedol, že vláda zvažuje možnosť vystavovania takzvaných imunitných pasov. Tie by potvrdzovali skutočnosť, že ich držiteľ podstúpil očkovanie voči koronavírusu. 

 

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus:

 

TEXT z 6. 8. 2020 - Ľudia, ktorí sa vraj podľa Jarčušku nedajú zaočkovať budú vystavení obmedzeniam. Napríklad budú musieť nosiť rúška, dodržiavať odstupy a budú mať problém s cestovaním, neskôr môžete mať problém, že vás nepustia do obchodu, do kina, do reštaurácie, do spoločnosti, ale čo je ešte horšie, že zostanete bez zamestnania, tým pádom zostanete bez príjmu a na okraji spoločnosti...  

 

„Osobne si myslím, že tu bude veľký záujem spoločností a priemyslu, aby očkovanie podstúpilo, čo najviac ľudí“ povedal Pavol Jarčuška. Tým pádom je jasné, že k povinnému očkovaniu budú napríklad zamestnávatelia nútiť svojich zamestnancov.

 

Z tohto „slovenského“ odborníka Jarčušku musia mať farmakologické firmy obrovskú radosť, pretože lepšieho propagandistu na dosiahnutie ich obrovských ziskov ani nemohli nájsť. Jarčuška je totiž absolútnym zástancom povinného očkovania, ktoré by bolo najlepšie nariadiť všetkým občanom! 

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ: NEZAOČKOVANÍ BUDÚ NOSIŤ RÚŠKO!

Podľa Zahawiho budú takéto potvrdenia pravdepodobne vyžadovať skôr poskytovatelia služieb než samotné britské úrady. Bary, reštaurácie, kiná, športoviská, ako aj iné zariadenia budú podľa neho od ľudí zrejme vyžadovať potvrdenie o vakcinácií, podobne ako doteraz žiadali používanie aplikácie monitorujúcej kontakty nakazených. Zahawi prisľúbil, že celá záležitosť sa bude riešiť čo najjednoduchším spôsobom.

ČÍTAJTE TIEŽ: EÚ CEZ VAKCINAČNÝ PAS ROZDELÍ ĽUDÍ NA ZAOČKOVANÝCH A NEZAOČKOVANÝCH

Poznamenal pritom, že očkovanie proti koronavírusu nebude povinné. "Myslím si, že je správne, že bude dobrovoľné," povedal pre rozhlasovú stanicu BBC Radio 4. "Ľudia musia mať možnosť rozhodnúť sa, či sa chcú dať zaočkovať alebo nie," citovala jeho slová stanica Sky News. Ľuďom sa prihovoril slovami, že očkovanie je podľa jeho slov dobré "pre vašu rodinu, vašu komunitu a vašu krajinu".

Britský minister zdravotníctva Matt Hancock na pondelňajšej tlačovej konferencii na Downing Street vyhlásil, že lockdown, ktorý bol zavedený v Anglicku a jeho platnosť sa skončí v stredu, ukazuje, že "sme dostali tento vírus pod kontrolu". Varoval zároveň, že naďalej je potrebné správať sa opatrne. 

Británia hlásila v pondelok za uplynulých 24 hodín ďalších 205 úmrtí na koronavírus a 12.330 nových prípadov nákazy - ide o mierny pokles v počte novoinfikovaných oproti údajom z nedele (12.155). Celkovo tak v krajine evidujú už 1.629.657 pozitívne testovaných osôb a 58.448 úmrtí.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.