NEZAOČKOVANÍ SA UŽ NEMUSIA TESTOVAŤ PRED NÁSTUPOM DO PRÁCE

Povinné testovanie zamestancov vo firmách sa definitívne končí. Hlavný hygienik Ján Mikas totiž k 5. februáru zrušil vyhlášku k OTP režimu na pracoviskách. 

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 04.02.2022

Povinné testovanie zamestancov vo firmách sa definitívne končí. Hlavný hygienik Ján Mikas totiž k 5. februáru zrušil vyhlášku k OTP režimu na pracoviskách. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková. Zamestnávatelia tak už nebudú povinní zamedziť vstup na pracovisko tým osobám, ktoré uvedený režim nespĺňajú.

„Úrad verejného zdravotníctva SR však odporúča, aby zamestnávatelia naďalej dobrovoľné testovanie zabezpečovali. Zamestnávateľov i zamestnancov zároveň žiadame, aby na pracovisku naďalej dodržiavali stále platné protiepidemické opatrenia, napríklad dôsledné nosenie respirátora," dodala Račková.

Dobrovoľné testovanie už pritom potvrdili viaceré veľké fabriky, ako napríklad bratislavský Volkswagen Slovakia alebo košické oceliarne U.S. Steel. Podobné stanovisko poskytla aj Asociácia priemyselných zväzov a dopravy. Podľa jej informácií budú v testovaní mnohé priemyselné firmy pokračovať. Bude však priebiehať cielene, u zamestnancov a na pracoviskách s podozrením na výskyt COVID-19 alebo u okruhu zamestnancov, ktorí boli v kontakte s pozitívnym kolegom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.