NEŽNÁ REVOLÚCIA JE HOAX

Po 33 rokoch od novembrových udalostí sme svedkami toho, ako ani väčšinová vôľa občanov nedokáže odvolať súčasnú vládu, ktorá sa ukázala ako neschopná, neprofesionálna, neprezieravá.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 26.11.2022

V súčasnej dobe sa mnohé osoby v politike na Slovensku, ale aj „odborníci“ v rôznych oblastiach i redaktori médií snažia označovať, ktoré informácie sú takzvaným hoaxom a ktoré sú skutočnou pravdou. Hoax je vlastne prevzatý anglický výraz a znamená „podvod, falošnú správu“, alebo „snahu, zámer, trik donútiť niekoho uveriť, že niečo je pravda“.

Štátny prevrat

Okolo 17. novembra, ale aj teraz sú médiá plné informácií, spomienok, správ, rôznych faktov a argumentov o udalostiach v novembri 1989. Samozrejme, zameraných tak, aby nebola šanca zapochybovať o zmysle a poslaní takzvanej nežnej revolúcie, o jej dôvode, ale ani o smelosti, spontánnosti a hrdinstve jej účastníkov. Ba je veľmi pozoruhodné, že čím uplynulo viac rokov od danej udalosti, tým častejšie sa opakujú tvrdenia jej organizátorov a ich pomocníkov, že ich nikto nepodnecoval, nikto im neradil a nikto ich neorganizoval na uskutočnenie protestov, ktoré prerástli v štátny prevrat.

Keď však pamätníci novembrových udalostí počúvajú uvedené úvahy a spomienky iných „pamätníkov“, tak sa mnohokrát nedá nezasmiať sa, alebo sa nerozčúliť na tom, čo sa občanom prostredníctvom médií ponúka. Veď už samotné prvé informácie o „bezprecedentnom násilí bezpečnostných síl na Národnej triede…“ a o „smrti študenta Šmída“ ako účastníka demonštrácie študentov boli v podstate „hoaxom“. V ďalších dňoch sa ukázalo, že „študent“ je živý a že nešlo o študenta, ale o príslušníka ŠtB.

To znamená, že „revolúcia“ sa začala „hoaxom“. Do tejto kategórie je možné zaradiť aj informácie o „bezprecedentnom násilí VB proti pokojne demonštrujúcim študentom“. Pretože miera donútenia k zabezpečeniu verejného poriadku nebola v Prahe o nič drastickejšia ako zásahy polície v USA proti hnutiu 99 alebo vo Francúzsku proti „žltým vestám“. Nehovoriac o zásahoch polície proti štrajkujúcim baníkom vo Veľkej Británii za vlády premiérky Margaret Thatcherovej.

Nepravdy a manipulácie

Nie je potrebné podrobne rozoberať ďalšie nepravdy a manipulácie, ktoré sme ako občania zažili na sebe a na našom štáte za 33 rokov od „nežnej“. O spravodlivom rozdelení majetku štátu občanom prostredníctvom takzvanej kupónovej privatizácie. O výhode rozdelenia Československa na samostatné krajiny Česko a Slovensko, ktoré dnes ani v Európe, ani vo svete samostatne takmer nič neznamenajú. O nevyhnutnosti vstúpiť do NATO, aby sme zvýšili svoju bezpečnosť, čo nás dnes doviedlo k nepriateľstvu so slovanskou krajinou – Ruskom a zatiahlo nás do nepotrebnej vojny. O dokonalej a spravodlivej demokracii, ktorá nastane po zmene politicko-ekonomického systému po zavrhnutí socializmu.

Dnes sme svedkami toho, ako ani väčšinová vôľa občanov nedokáže odvolať súčasnú vládu, ktorá sa ukázala ako neschopná, neprofesionálna, neprezieravá. S ministrami, ktorí predtým poväčšine riadili tak nanajvýš osobné auta, bicykle, neskôr možno už všade dostupné kolobežky. Ale nie podniky, inštitúcie alebo zložitejšie organizačné celky, kde by získali skúsenosti na riadenie rezortov. Kde je teda demokracia, aký význam má vôľa občanov?

To znamená, že všetky vlády po novembri 1989 nás ohlupovali množstvom hoaxov. Tie im podsúvali a pomáhali tvoriť tí, ktorí ich riadili a ktorí pre nich scenár nežnej (farebnej) revolúcie pripravili. Na hoaxoch stavali všetky ponovembrové vlády svoju politiku a prostredníctvom nich nás doviedli až do súčasného stavu. Ktorý je síce značne zlý, možno kritický, avšak ešte nie definitívny.

Politika súčasnej vlády, podľa tendencií, smerovaní i vyhlásení a nových hoaxov, môže zaviesť krajinu do takého stavu, že sa občania nebudú len diviť, ale budú musieť konať. Len budú musieť použiť viac zdravého rozumu, objektívnych informácií, pravdy, ale aj hlbšieho a objektívnejšieho poznania historických skúsenosti. Aby sa už nenechali tak ľahko nachytať na „hoaxy“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.