NICHOLSONOVÁ VYZVALA EURÓPSKU KOMISIU, ABY "ZATOČILA" SO ŠÍRITEĽMI HOAXOV

Lucia Ďuriš Nicholsonová: "V štátoch EÚ, kde väčšina obyvateľov rešpektuje odborníkov a vládu, dosiahli potrebné percento očkovaných, ale sú aj krajiny, ktoré zaostali najmä pre nekontrolovateľné šírenie hoaxov namierených proti očkovaniu. Za každým hoaxom stojí človek alebo skupina, ktorej motiváciou je šírenie strachu, manipulácia a naháňanie si voličov."

Foto SITA/Marko Erd
Dátum 22.10.2021

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová prostredníctvom statusu na Facebooku 21. októbra 2021 vyhlásila:

DEZINFORMÁCIE SÚ ZLO 
Nielenže môžu mať negatívny vplyv na zdravie jednotlivca, ale môžu ovplyvniť aj celkovú situáciu v zdravotníctve a častokrát sú priamo zodpovedné za úmrtia, ku ktorým by v prípade riadnej prevencie a odborného postupu nemuselo dôjsť. A nemusíme hovoriť len o COVIDe. Poznáme prípady, kedy rôzni šarlatáni a „biznismeni“ presvedčili onkologicky chorých pacientov, že v boji s rakovinou im rozhodne nepomôže chemoterapia.

“Lekári a farmaceutické firmy taja liek na rakovinu.”
“Zázvor je 10.000 krát účinnejší ako chemoterapia.”
“S chloritanom sodným zvládnete rakovinu, maláriu aj cukrovku.”
Následky vedia byť fatálne.

Dnes nám to jasne ukazuje aj situácia okolo COVIDu.
V štátoch EÚ, kde väčšina obyvateľov rešpektuje odborníkov a vládu dosiahli potrebné percento očkovaných, ale sú aj krajiny, ktoré vážne zaostali najmä pre nekontrolovateľné šírenie hoaxov namierených proti očkovaniu. Za každým hoaxom stojí konkrétny človek alebo skupina, ktorej motiváciou je šírenie strachu, manipulácia a naháňanie si voličov. Dezinformačné kampane sú organizované, manipulatívne s obrovským zásahom.

V krajinách ako Rumunsko a Bulharsko dezinformácie spôsobili, že ľudia už neveria ničomu a nikomu, odmietajú očkovanie, lebo vláda sa spriahla s farmaceutickými firmami, ktoré vyrábajú vakcíny a výsledok je ten, že v Rumunsku dnes pribúda denne 500 obetí na COVID a hospitalizovaní sú najmä mladí, ktorí potrebujú intenzívnu starostlivosť. Rumunsko zažíva kolaps zdravotníctva.

Brániť sa dezinformáciám je ale náročné a hlavnú úlohu v tomto boji by mala zohrať Európska únia cez koordinované postupy. Aj preto sme sa s kolegami obrátili na Európsku komisiu listom, v ktorom sa jasne pýtame, aké nástroje má Komisia k dispozícii na obmedzenie narastajúceho množstva falošných správ, či uvažuje o vyšetrovaní takýchto organizovaných kampaní zameraných na masovú manipuláciu v EÚ, či má v pláne osloviť členské štáty a naplánovať spoločné akcie v boji proti šíreniu dezinformácií a či má v tomto boji jasnú stratégiu.

Bez spoločného a koordinovaného postupu si s týmto nebezpečným fenoménom neporadíme a donekonečna budeme svedkami nových a nových hoaxov a donekonečna budeme míňať energiu na vysvetľovanie klamstiev...častokrát úplne zbytočne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.