NIE KORONA, ALE MATOVIČ ZNIČÍ SLOVENSKO, ĽUDÍ A FIRMY

Juraj Draxler: Naši majitelia firiem nevedia ani približne, čo ich čaká na budúci týždeň, na budúci mesiac, nieto ešte na budúci rok. Pretože v opatreniach máme chaos, ako nikto iný v Európe.

Foto TASR
Dátum 24.11.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 24. novembra 2020.

Nie korona, ale Matovič zničí Slovensko, ľudí a firmy,

Ostatné dni som sa trochu odmlčal, lebo som okrem iného intenzívnejšie rozprával s majiteľmi firiem o ich problémoch. Od maličkých prevádzok až po úplne veľké firmy. Všetci sú zdesení, lebo cítia, že druhú vlnu už budú niesť veľmi ťažko. (Akurát, ako to už býva, to zdesenie sa mieša s rozpačitosťou, čo vlastne robiť a ako reagovať.) Rakúsky, český či nemecký hotel, obchodný reťazec či výrobná fabrika tiež neprežíva ľahké časy. Ale keďže ich vlády uznali, že ak podniky nemôžu fungovať v dôsledku opatrení vlády, treba im to kompenzovať, túto dobu väčšinou berú v zásade len ako utlmenie, a veria, že v priebehu budúceho roka budú opäť naplno fungovať.

Naši majitelia firiem nevedia ani približne, čo ich čaká na budúci týždeň, na budúci mesiac, nieto ešte na budúci rok. Pretože v opatreniach máme chaos, ako nikto iný v Európe. Takmer jediná konštanta je, že vláda pre nich robí len minimum. A nielen pre súkromné firmy či prevádzky. Tým pádom, čo nás budúci rok čaká? Takmer určite exodus zdravotníckych pracovníkov. České aj nemecké agentúry už niekoľko mesiacov robia intenzívny nábor. Zacítili šancu, nemožno sa im čudovať. Čo urobí taký lekár, ktorý vie, že vláda tento rok necháva zdravotníctvo kruto podfinancované, takže nemocnice budú na sto percent budúci rok materiálne trpieť? Ak vie, že vláda naňho kašle ešte aj vtedy, keď mu sľúbi nejakú odmenu a potom to nevie mesiace zrealizovať?

Čo urobia vysokokvalifikovaní pracovníci v strojárstve, v IT sektore, v elektrotechnickom priemysle, ktorí dostávajú u nás počas pandémie oveľa nižšie štátne príspevky na mzdy ako v iných krajinách? Čo urobia šikovní architekti či stavební inžinieri, ktorí vedia, že tu ich zásadný biznis nečaká, lebo vláda nevie dať dokopy ani trochu príčetné investičné projekty? Čo urobia remeselníci, ktorí sa po pár rokoch zarábania možno len nedávno vrátili domov, lebo doma je doma? To ani nehovorím o vedcoch či ľudí v podobných profesiách vysoko náročných na stabilitu a vládnu podporu.

Mnohí sa proste zbalia a odídu. Zvlášť, ak budú na obzore ďalšie otrasy (nejaká tretia vlna pandémia, väčšia hospodárska kríza a podobne). Lebo už budú vedieť, že vláda na nich kašle.
Alebo budú odchádzať oni, ale zbalíme a odpravíme preč Matoviča.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.