NIŽŇANSKÝ: ZLOČIN PROTI MIERU

Štefan Nižňanský: V tejto situácii nie je namieste naťahovanie trakov – ani pruhovaných s hviezdami, ani tých červených... Treba si zachovať chladnú hlavu, povestný „zdravý sedliacky rozum“ a veľmi pozorne triediť a rozlišovať informácie. 

Foto SITA/AP
Dátum 24.02.2022

Diplomacia zlyhala, k slovu sa 24.februára 2022 na území Ukrajiny dostali zbrane a vojnové hrôzy. Je to strašné, začína sa napĺňať najčernejší scenár, ktorý sa začal písať už dávnejšie. Nebudem rozoberať a nechcem ani „mudrovať“ o príčinách dôsledkoch. Niekto by mohol položiť otázku, či a nakoľko bola rétorika ponúkajúca rokovania na najvyššej úrovni svetových veľmocí myslená úprimne? „Zločin proti mieru je neospravedlniteľný“ – povedal už aj český prezident Miloš Zeman a zahnaný do kúta v Lánoch odsúdil ruskú agresiu. Ak sme si mysleli a verili (či dúfali?), že Ruská federácia sa usiluje hrať vabank v politickom mariáši geografických záujmov len papierovými kartami alebo verbálne, mýlili sme sa. Vojna sa dostáva na územie Európy a nedávnym podpisom obrannej zmluvy s USA , Slovenskú republiku posunula jej súčasná vláda, koalíciou ovládaný parlament a prezidentská marioneta bleskovým podpisom k fronte čo najbližšie. V prípade rozširovania zámerov Kremľa sa Slovensko - na východnom krídle hranice NATO - stalo priamym nárazníkovým pásmom. Nie je to ako pred rokmi, keď sme – ako dnes – sledovali vojnový konflikt počas vojny v Perskom zálive. Hrôza ma obchádza, keď vidím a počujem k aktuálnym udalostiam vyjadrovať sa len falošným prorokom, mladým chlapíkom z rôznych mimovládnych inštitútov, ktorí prešli jednostranným politickým školením v zámorí. Sú vzrušení, nadšení a hladní dožiť sa dobrodružstva, niečoho čo poznajú len z rozprávania svojich pradedov... 

V tejto situácii nie je namieste naťahovanie trakov – ani pruhovaných s hviezdami, ani tých červených... Treba si zachovať chladnú hlavu, povestný „zdravý sedliacky rozum“ a veľmi pozorne triediť a rozlišovať informácie. Veriť len overeným správam. Lebo u nás sa v mainstreame poukazuje a upozorňuje len na promoskovskú propagandu. O propagande Bieleho domu, ktorá ovláda dlhé roky celú EÚ prostredníctvom liberálneho a prozápadného mainstreamu ani muk. Slovensko nie je a nikdy ani nebolo (nemôže byť ani teraz ani v budúcnosti) jazýčkom na váhach svetovej politiky. Síce nám vládni politici a nadšení hejteri Vladimíra Putina vnucujú, aby sme si všetci kládli prioritne otázku: „ako môžem pomôcť Ukrajine?“ 

Osobne si - ako Slovák - myslím, že dôležitejšia je teraz otázka: „čo môže každý z nás  urobiť pre mier?“ Neprilievajme preto ničím olej do ohňa!   

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.