NOVÁ HROZBA OD AMERIČANOV: ZMUTOVANÉMU VÍRUSU ÚDAJNE NEZABRÁNI ANI RÚŠKO

Noviny New York Post: Podľa novej, americkej štúdie by mal koronavírus zmutovať a v jeho šíreniu už nezabránia ani rúška, umývanie rúk či dodržiavanie odstupov. 

Foto Archív
Dátum 25.09.2020

Akonáhle z ľudí opadla počiatočná panika z koronavírusu počas prvej vlny pandémie, museli prísť s niečim novým. Najnovšie tvrdenia hovoria, že koronavírus mutuje a onedlho mu možno nezabránia ani rúška a hygienické návyky. Nová mutácia má byť ešte viac nákazlivejšia.

Má sa jednať o nový druh vírusu COVID-19. Zmutované ochorenie sa objavilo v 99,9% prípadov v oblasti Houstonu v štáte Texas počas druhej vlny pandémie. Štúdia poukazovala na to, že ľudia s mutáciou D614G mali v organizme vyšší podiel vírusov, čo má naznačovať, že ide o nákazlivejší variant aktuálneho ochorenia, o čom informuje New York Post. Tvrdí to David Morens, virológ z Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby v USA. Podľa jeho zistení môže byť pre nás oveľa ťažšie zmutovaný vírus kontrolovať.

Uviedol, že nová mutácia odolá rúšku a spoločenskej dištancii. 

„Nosenie rúšok, umývanie rúk alebo dodržiavanie odstupov sú aktuálne opatrenia, vďaka ktorým sa môžeme vyhnúť nákaze. V prípade nového vírusu to ale nie je také jednoznačné. Vírus je čoraz nákazlivejší a dokáže preniknúť aj cez tieto bariéry,“ uviedol Morens. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.