NOVODOBÉ OTROCTVO

Pred Vianocami som dostala veľmi pekný e-mail, ktorý bol o štyroch sviecach na adventnom venci. Tie tak tíško horeli, až ich bolo počuť hovoriť. Prvá svieca si povzdychla a povedala: SOM MIER, moje svetlo svieti, ale ľudia mier stále porušujú. Plameň bol čoraz menší, až nakoniec zhasol. Svetlo z druhej sviece zablikalo a hovorí: VOLÁM SA VIERA, viem však, že som zbytočná, ľudstvo nechce o Bohu nič vedieť, nemá teda význam, aby som naďalej svietila. 

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 30.12.2015

Naraz sa k slovu prihlási tretia svieca: VOLÁM SA LÁSKA. Už nemám silu ďalej horieť, ľudia ma odstrčili na vedľajšiu koľaj. Vidia iba sami seba, ignorujú tých, ktorých by mali mať radi. Svetlo sa z posledných síl zachvelo a zhaslo. Vtom do miestnosti vstúpilo malé dieťa. Pozrelo na sviece a hovorí: Veď  predsa vy musíte svietiť všetky štyri. Dieťa sa z ľútosti takmer rozplakalo. V tom začulo slová štvrtej sviece: Neboj sa, kým svietim ja, môžeme ostatné znova zapáliť – VOLÁM NÁDEJ. A tak sa aj stalo, opäť sa rozžiarili všetky štyri sviečky. Stojíme na prahu nového roka, keď si všetci prajú len to najlepšie. Smutné však je, že počas roka na to pozitívne ľudstvo zabúda. Do nového roka vstúpila aj Slovenská republika – píše si už 23. narodeniny. Aký bude jej ďalší osud? V marci tohto roka čakajú Slovákov ďalšie slobodné parlamentné voľby. Ako sa budú ľudia v roku 2016 rozhodovať? Zmobilizuje sa konečne tento národ a pochopí, že treba skoncovať so šírením klamstiev a poloprávd v médiách? Nastáva éra zastaviť rozbujnenú korupciu, ľahostajné šafárenie so štátnym majetkom, ktorý vytvorili generácie našich predkov. Na Slovensku sa už stalo tradíciou, že zahraniční investori sú zvýhodňovaní na úkor slovenských podnikateľov. Bojujeme s nedostatkom práce a ak ju máme, tak na strednom, severnom a východnom Slovensku ľudia robia za almužnu. Je absolútne nedôstojné, aby dôchodcovia, ktorí štyridsať rokov prispievali do sociálnej poisťovne, žili na hranici chudoby. Za 26 rokov od revolúcie sa neprestajne zhoršuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Úroveň vzdelávania a výchovy je v totálnom rozklade. Slovenský národ vždy stál na tradíciách a kresťanských princípoch – preto je čas vrátiť sa k prirodzeným ľudským hodnotám. Prestaňme podporovať deformovanie pravdy, ospravedlňovať príživníkov, popularizovať zločincov a tzv. celebrity. Treba si uvedomiť, že my občania tvoríme spoločnosť a preto nemôže štát arogantne ignorovať potreby obyvateľov – platiteľov daní, ktorí plnia štátny rozpočet. Štát je potrebné zveľaďovať a zachovať jeho zvrchovanosť, na ktorú Slováci čakali veľa rokov. Zastavme proces vytvárania novodobých otrokov. K štátu nemáme len povinnosti, ale aj práva. Prestaňme doma nadávať na politiku a rozhodnime v najbližších voľbách o lepšom osude ľudí, ktorí žijú ešte stále v pokojnej a nádhernej krajine. Verím, že Slováci nerezignovali na slová mier, viera, láska a na to najdôležitejšie – nádej. Nádej je dobrá vec, tá najlepšia vec zo všetkých a dobrá vec nikdy nezomrie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.