NOVOROČNÝ OBED ZEMANA S BABIŠOM NEPREKAZÍ ANI NAJVYŠŠÍ STUPEŇ RIZIKA PROTI PANDÉMII

Na rozdiel od pravidelných stretnutí, kde prezident s premiérom rokujú predovšetkým o aktuálnych politických témach, novoročné obedy bývajú prevažne spoločenskou záležitosťou. Obaja politici sa však nevyhýbajú ani politickým témam.

Foto TASR
Dátum 28.12.2020

PRAHA 28. decembra (TASR/extraplus.sk) - Tradičný obed českého premiéra Andreja Babiša s prezidentom ČR Milošom Zemanom sa uskutoční 3. januára a budú pri tom aj rodiny oboch ústavných činiteľov. Každoročné stretnutie podľa serveru iDNES.cz prebehne napriek platnému najvyššiemu 5. stupňu protiepidemického systému. "Novoročný obed rodiny pána prezidenta a rodiny pána premiéra je naďalej plánovaný na 3. januára v Lánoch za dodržania platných ustanovení a opatrení," uviedol v pondelok hovorca hlavy štátu Jiří Ovčáček.
      
Už vlani sa na tradičnom obede ústavných činiteľov okrem manželiek politikov po prvýkrát zúčastnili aj ich deti - Zemanova dcéra Kateřina a Babišova dcéra Vivien i syn Frederik. To sa však ešte v Česku nešírila pandémia COVID-19 a neplatili obmedzenia, ktoré platia teraz. Nariadenie vlády z 23. decembra, ktoré má zostať v platnosti do 10. januára 2021, umožňuje zdržiavať sa na verejne prístupných miestach najviac v počte dvoch osôb, pričom je potrebné zachovávať odstup najmenej dva metre, ak je to možné. "Je chystané stretnutie dvoch rodín u pána prezidenta doma," uviedol hovorca. Slovom doma je v tomto prípade myslené sídlo Lány. Ovčáček dodal, že ak by sa pravidlá zmenili, Hrad sa tomu prispôsobí. Vlani, pretože sa na obede zúčastnili aj deti politikov, dominovala rodinná agenda. "Bavili sme sa najmä o našich deťoch, ako študujú," povedal Babiš.
      
Na rozdiel od pravidelných stretnutí, kde prezident s premiérom rokujú predovšetkým o aktuálnych politických témach, novoročné obedy bývajú prevažne spoločenskou záležitosťou. Obaja politici sa však nevyhýbajú ani politickým témam.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.