NOVOU ŠTÁTNOU TAJOMNÍČKOU MINISTERSTVA KULTÚRY JE ZUZANA KUMANOVÁ

Zuzana Kumanová nahradí Vladimíra Dolinaya, ktorý tragicky zahynul pri dopravnej nehode neďaleko Komárna 25. júla 2020.

Foto SITA
Dátum 21.10.2020

BRATISLAVA 21. októbra (SITA/extraplus.sk) - Novou štátnou tajomníčkou Ministerstva kultúry SR (MK SR) je Zuzana Kumanová. Návrh na jej vymenovanie schválili ministri na dnešnej 45. schôdzi vlády SR. Do tejto funkcie ju navrhla ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

Ako informovala vedúca Oddelenia komunikácie a protokolu Tatiana Majerská v tlačovej správe, Kumanová sa bude venovať najmä kultúre národnostných menšín. Nová štátna tajomníčka doteraz externe spolupracovala s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a Implementačnou agentúrou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Pôsobila aj na Úrade splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, Úrade splnomocnenca vlády SR pre podporu najmenej rozvinutých okresov a aj na Úrade splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny. Za mimoriadne zásluhy o sociálny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti etnografie a histórie jej bolo v roku 2019 udelené štátne vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy. Známa je aj svojou prácou v občianskom združení In Minorita a projektom Ma bisteren! zameraného na rómsky holokaust.

Vladimír Dolinay, ktorý bol štátnym tajomníkom MK SR, zomrel pri dopravnej nehode neďaleko Komárna 25. júla 2020. Jeho manželku a syna po nehode previezli do nemocnice. Zuzana Dolinayová neskôr podľahla zraneniam v nemocnici. Dolinayovo auto sa čelne zrazilo s ďalším vozidlom, ktoré prešlo do protismeru. Vyšetrovateľ v utorok 20. októbra obvinil v prípade smrteľnej nehody 33-ročného muža.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.