NOVÝ PRIESKUM FAVORIZUJE PROGRESÍVCOV

Progresívne Slovensko posilňuje svoju podporu medzi najmladšími voličmi, kde atakuje úroveň až 40 percent.

Foto sita/dianA ČERNÁKOVÁ
Dátum 17.06.2024

Ak by sa parlamentné voľby konali od 30. mája do 3. júna 2024, zvíťazilo by Progresívne Slovensko so ziskom 23,7 percenta. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 22,4%. Nasledovala by strana Hlas-SD, ktorú by podľa aktuálneho zberu dát volilo 15,8% voličov. Vyplýva to z volebného modelu agentúry NMS Market Research Slovakia, informuje portál Topky.

Za nimi by sa umiestnilo hnutie Republika, ktoré by získalo podporu na úrovni 7,4 percenta a ako posledné by malo na základe tohto volebného modelu istotu vstupu do parlamentu. Nasledovali by SaS (5,6 %), KDH (5,6 %) a SNS (4,5 %). U týchto subjektov sa na základe volebného modelu nedá s istotou určiť, či by sa do parlamentu dostali alebo nie, hovorí analytik. Hnutie Slovensko, Za ľudí v porovnaní s májovým volebným modelom pokleslo na 3,4%.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.