O MATOVIČOVOM PLAČI V RÁDIU PÍŠE UŽ AJ AMERICKÝ BLOOMBERG

Štvrtkové vyčíňanie Igora Matoviča v Rádiu Expres, počas ktorého vyzval Sulíka na rezignáciu, si všimli už aj americké médiá.

Foto sita
Dátum 20.12.2020

Štvrtkové vyčíňanie premiéra Igora Matoviča v rozhovore pre Rádio Expres si všimol aj americký magazín Bloomberg. „Slovenský premiér Igor Matovič označil svojho kľúčového vládnuceho partnera za idiota a požiadal ho, aby skončil vo funkcii ministra hospodárstva, čo zvyšuje riziko, že sa koaličná vláda po necelom roku rozpadne. Matovič vo štvrtok uviedol, že podpredseda vlády Richard Sulík, ktorý predsedá liberálnej strane SaS, nezabezpečil dostatočné množstvo rýchotestov na koronavírus, čo urobilo z lockdownu iba niekoľko dní pred Vianocami jediný dostupný postup,“ uvádza sa v článku.

„Matovič sa snažil zabrániť vypnutiu ekonomiky a namiesto toho presadzoval časté hromadné testovanie. Aj keď bolo Slovensko v novembri prvým národom na svete, ktorý testoval väčšinu populácie na Covid-19, nedokázalo uskutočniť druhé kolo kvôli haštereniu medzi poprednými členmi koalície. Zatiaľ čo sa dvojica už predtým nezhodla kvôli opatreniam na zastavenie pandémie, predseda vlády nikdy predtým nepožiadal o rezignáciu svojho partnera. Výzva prichádza v čase, keď SaS v prieskumoch predbehla Matovičovo hnutie OĽaNO. Aj bez Sulíkovej strany by Matovič stále ovládal väčšinu v parlamente,“ pripomína Bloombnerg. „Nezaujímajú ho ľudí - sú to pre neho iba čísla. Už sa na to nemôžem pozerať. Je mi z neho zle a vháňa mi slzy do očí. Toto je na rezignáciu,“ cituje magazín Matoviča.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.