OBJEDNÁVACÍ FORMULÁR NA TESTOVANIE NEFUNGUJE, MATOVIČ A KRAJČI PRIJALI SPRÁVU S ÚSMEVOM

Vláda umožnila Slovákom zaregistrovať sa na vynútené dobrovoľné testovanie prostredníctvom internetu. Stránka však nezvládla nápor a nefunguje ani v pondelok ráno. Minister zdravotníctva Marek Krajčí tvrdí, že je to technicky problém a musí kontaktovať kompetentných. 

Foto TASR
Dátum 18.01.2021

Slovákov čaká od 18. do 26. januára celoplošné testovanie na COVID-19. Od 27. januára bude nutné mať pri sebe potvrdenie o negatívnom výsledku aj pri ceste do práce alebo do prírody. Vynútená forma dobrovoľného testovania vyvolala veľký záujem. Stránka korona.gov.sk umožnili ľudom registrovať sa na antigénové testovanie online, cez formulár na konkretný čas a konkrétnych odberných miestach. Stránka však nezvládla nápor ľudí. Niektorým ponúkla možnosť vyplniť údaje, nezobrazí sa im však zoznam odbernýách miest. Iným stránku nenačíta vôbec. 

Podstránka na registrovania nefunguje ani v pondelok ráno. Minister zdravotníctva Marek Krajčí tvrdí, že je to kvôli technickým problémom a musí kontaktovať kompetentných. 


„Veľmi nás teší záujem, veľmi múdro urobili, ale musíme trochu počkať, aby server vychladol. Budem kontaktovať našich technikov, ale v takých situáciách sa môže stať, že padne systém,“ komentoval situáciu Krajčí. 

Správu o nefunkčnej stránke prijali s Igorom Matovičom s úsmevom. 29. januára chce plánuje Krajčí rozdeliť Slovensko na 37 „horších“ a 36 „lepších“ okresov, zatiaľ čo v ,,horších" okresoch sa testovanie zopakuje. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.