OBNOVA ČI PODVOD?

Plán obnovy EÚ by mohol priniesť tuhšiu centralizáciu, vyššiu finančnú závislosť členských krajín či kvóty na migrantov.

Foto sita/ap
Dátum 26.09.2020

V Bruseli sa po prázdninách opäť začala búrlivá diskusia o tom, čo nepochybne bude v Európskej únii počas najbližších mesiacov kľúčovou témou, a čo aj nemecký financminister Olaf Scholz označil za hlavnú úlohu EÚ v oblasti financií: „záchranný balík“ vo výške 750 miliárd eur s názvom Next Generation EU vrátane nových európskych daní, a tiež Viacročný finančný rámec rozpočtu EÚ na najbližšie roky. Tieto návrhy, ktoré lídri EÚ schválili v júli, budú musieť byť do konca roka do detailov dopracované a odsúhlasené členskými krajinami a ich parlamentmi. Bude to horúce už len preto, že týmito krokmi sa vlastne zakladá spoločná európska kasička, čo je prvý krok k tomu, aby vzniklo centrálne ministerstvo financií EÚ ako ďalší plazivý krok k čoraz tuhšej eurointegrácii.

Kalné vody únie

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.