OBNOVILI HERÁKOV PRÍPAD Z ROKU 2018: DIEVČA TVRDÍ, ŽE JU POSLANEC VYZLIEKOL A VYKONAL NA ŇOM SÚLOŽ

Ján Herák už čelí jednému stíhaniu za sexuálne zneužitie maloletej. Ďalšie dievča opísalo, ako ju poslanec, ako vedúci tábora, vyzliekol a vykonal na nej súlož. Herák obvinenia odmieta. 

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 09.06.2021

Polícia obnovila starý prípad z roku 2018, v ktorom v súčasnosti nezaradený poslanec Ján Herák čelil trestnému stíhaniu za sexuálne zneužitie 16-ročného dievčaťa. Malo ísť o chovankyňu jedného z detských domovov. Informovala o tom televízia Markíza na svojej spravodajskej stránke tvnoviny.sk. V roku 2018 poslanca z tohto činu neobvinili a stíhanie zastavili. Podľa televízie sa však polícia k prípadu vrátila na pokyn prokuratúry. Skutok sa údajne odohral na vianočnom tábore pre deti z detských domovov. Dievča podľa informácií televízie opísalo, ako ju Ján Herák., ako vedúci tábora, vyzliekol a vykonal na nej súlož.

Ján Herák už čelí jednému stíhaniu za sexuálne zneužitie maloletej, okrem toho musí vysvetľovať aj podozrenie z ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Informácií k tomuto prípadu je minimum, keďže ide o osobu mladšiu ako 15 rokov. Podľa obvinení ju mal zneužiť minulý rok v lete počas detského tábora v dedine pri Nitre. Dievča je v detskom domove, trestné oznámenie údajne podala riaditeľka domova. Poslanec obvinenia odmieta.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.