OBVINENÝ BRHEL PRILETEL DO VIEDNE SÚKROMNÝM LIETADLOM

Jozefa Brhela obvinili v rámci policajnej akcie Mýtnik z machinácií pri verejnom obstarávaní spolu s bývalým šéfom Finančnej správy Františkom Imreczem, ktorého súd vzal do väzby. Obvineného polícia nemohla zadržať v čase akcie, keďže sa zdržiaval na ostrove v Atlantickom oceáne.

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 02.02.2021

Obvinený Jozef Brhel priletel do Viedne spolu s ďalšou osobou súkromným lietadlom. Ako informoval portál Plus 7 dní, obvinený prestúpil do dodávky, ktorá ho odviezla k terminálu. Jozef Brhel sa podľa informácií portálu Nový čas vrátil z Kanárskych ostrovov.

Plus 7 dní priblížilo, že medzičasom, keď bol Jozef Brhel v termináli, sa na letisku objavili dve rakúske policajné hliadky i slovenské auto s diplomatickou značkou. Vonku čakali dve škodovky, ktoré mali povolenie vojsť do priestorov letiska, Jozef Brhel  údajne nasadol do jednej z nich a autá smerovali na Slovensko.

Jozefa Brhela obvinili v rámci policajnej akcie Mýtnik z machinácií pri verejnom obstarávaní spolu s bývalým šéfom Finančnej správy Františkom Imreczem, ktorého súd vzal do väzby. Obvineného polícia nemohla zadržať v čase akcie, keďže sa zdržiaval na ostrove v Atlantickom oceáne. „Mal tak jedinečnú možnosť skrývať sa pred spravodlivosťou. Rozhodol sa však pre návrat domov a dobrovoľné prihlásenie sa na polícii,“ napísal portál Plus 7 dní. Dodal, že vo väzbe je aj brat obvineného Peter Brhel.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.