OBVINILI NOVINÁROV TÓDOVÚ A ČIKOVSKÉHO Z DENNÍKA N, HROZÍ IM ROK ZA MREŽAMI!

Obvinenie novinárov Moniky Tódovej a Konštantína Čikovského z Denníka N sa týka článku z 22. októbra 2018 s názvom „Peter Tóth polícii priznal, že pre Kočnera pred vraždou sledoval Kuciaka a ďalších novinárov“. Trestný zákon uvádza, že im hrozí až ročný pobyt vo väzení. Trestné oznámenie na nich podal už spomínaný Peter Tóth. 

Foto SITA/Alexandra Čunderlíková
Dátum 20.09.2021

Na webovej stránke refresher.sk sa ďalej uvádza: „Keď si otvoríte stránku generálnej prokuratúry, tak prvé, čo si návštevník už niekoľko týždňov všimne, je veľká správa, že generálny prokurátor Maroš Žilinka rokoval s generálnym prokurátorom Ruskej federácie Krasnovom. Ten je mimochodom na sankčnom zozname EÚ. No a tak to aj u nás vyzerá. Ale nevzdávame to, ideme ďalej,“ komentovala obvinenie Monika Tódová.

„Čoraz viac sa hovorí, že sledovaní a odpočúvaní môžu byť aj niektorí novinári, ktorí pracujú na citlivých kauzách. Je neprijateľné, aby sme bránili novinárom vykonávať ich prácu slobodne a zasahovali do ich práva nezverejniť zdroj svojich informácií. Aj z toho dôvodu budem požadovať, aby bol zavolaný riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Michal Aláč na rokovanie mediálneho výboru. Je nevyhnutné, aby sme aj týmto krokom prinavrátili dôveru v právny štát a tajná služba na Slovensku nepôsobila ako štát v štáte,“ povedal poslanec Roman Foltin (SaS) a člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.