OBŽALOVANÝ

Prokuratúra obžalovala poslanca z ohovárania

Foto archív
Dátum 05.10.2017

BRATISLAVA 5. októbra (TASR/Extra plus) - Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava obžaloval poslanca Národnej rady SR Igora M. (OĽaNO) z prečinu ohovárania v prípade údajného účtu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v daňovom raji v Belize. „Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava podal 14. septembra obžalobu na obvineného Mgr. Igora M. na Okresný súd Bratislava I pre prečin ohovárania,“ povedal hovorca KP BA Michal Šúrek.

"Ja som nikdy nekomentoval rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní ani to nebudem robiť," reagoval na informáciu predseda vlády Fico. "Ja chcem, aby orgány činné v trestnom konaní pracovali absolútne nezávisle," uviedol počas štvrtkovej tlačovej konferencie na Úrade vlády.

Polícia ukončila vyšetrovanie tohto prípadu v lete tohto roka a navrhla poslanca obžalovať. S informáciou o Ficovi vyrukoval Igor M. v polovici augusta 2015 najprv na sociálnej sieti, potom aj na tlačovej besede. Mal pritom vychádzať z anonymných informácií, ktoré si našiel v poštovej schránke. Podľa anonymu si mal Fico s manželkou ešte v roku 2008 založiť schránkovú firmu v Belize. Na dvoch účtoch tejto firmy malo byť podľa Igora M. 674 miliónov dolárov. Premiér Fico označil tieto vyhlásenia za hlúposti.

Polícia informácie Igora M. preverovala cez finančnú spravodajskú jednotku v Belize. Tá uviedla, že Fico a jeho manželka nemajú a ani v minulosti nemali žiadne osobné alebo podnikateľské účty alebo iné finančné produkty vedené vo finančných inštitúciách v Belize.