OČKOVANIA ZOSTÁVAJÚ POVINNÉ, KOTLEBOV NÁVRH ZMIETLI ZO STOLA

Povinné očkovanie je podľa strany ĽS Naše Slovensko násilne podrobenie sa lekárskemu zákroku a prirovnávajú to k pokusom nacistického doktora Mengeleho.

Foto TASR
Dátum 24.09.2020

Návrh poslancov zo strany ĽS Naše Slovensko o novelizáciu zákone o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia neposunula NR SR do ďalšieho legislatívneho procesu. Novelou chceli dosiahnúť podmienky pre slobodné rozhodovanie sa občanov o podstúpení očkovania. Podľa opozičných poslancov nesmieme upierať nikomu právo slobodne a bez nátlaku sa rozhodnúť o tom, či podstúpia akýkoľvek lekársky zákrok. Koalícia však návrh zamietla a povinné očkovanie bude prebiehať tak, ako doteraz. Strana LŠ Naše Slovensko sa pokúsila zákon o slobode v očkovaní predložiť už viackrát. Ani raz však neuspela. 

Očkovanie prirovnávajú k pokusom nacistického doktora Mengeleho. Povinné očkovanie je podľa nich násilné podrobenie sa lekárskemu zákroku. Čo je v rozpore s ľudskými právami.

V súčasnosti sa povinné očkovanie vykonáva na deťoch aj dospelých. Vakcinácia prebieha proti nákazlivým chorobám, ako napríklad záškrt, tuberkulóza, detská obrna, mumps, osýpky či rubeola. Očkovania sú povinné pre všetkých, ktorí nemajú kontraindikácie, teda sa zo zdravotných dôvodov nemôžu dať očkovať. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.