OD ŠVÉDOV NAKÚPIME OBRNENÉ BOJOVÉ VOZIDLÁ ZA 1,6 MILIARDY EUR

Minister obrany SR Jaroslav Naď telefonoval s novým ministrom obrany Švédskeho kráľovstva Palom Jonsonom. Išlo o ich prvý oficiálny rozhovor od nástupu Jonsona do funkcie. 

Foto sita/branislav bibel
Dátum 14.11.2022

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) v pondelok telefonoval s novým ministrom obrany Švédskeho kráľovstva Palom Jonsonom. Išlo o ich prvý oficiálny rozhovor od nástupu Jonsona do funkcie. Diskutovali predovšetkým o spolupráci Slovenska a Švédska, a to najmä v súvislosti s modernizáciou ozbrojených síl a prístupovým procesom Švédska do NATO. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Verím, že s novým kolegom nadviažeme na doterajšiu kvalitnú bilaterálnu spoluprácu, ktorú čaká dôležitý míľnik v podobe medzivládneho kontraktu na obstaranie 152 kusov pásových obrnených vozidiel CV90," uviedol Naď. Expertné tímy robia podľa neho aktuálne všetko pre to, aby bola nová technika dodaná slovenským vojakom čo najskôr. Dodal, že procesy napredujú podľa plánu a o ďalších krokoch bude informovať v dohľadnom čase. Šéf švédskeho rezortu obrany počas rozhovoru ocenil nielen kvalitu bilaterálnych vzťahov, ale tiež podporu Slovenska v prístupovom procese Švédskeho kráľovstva do Severoatlantickej aliancie. Slovensko nakúpi od Švédska 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel CV9035. Vrátane nákladov na infraštruktúru by za ne malo zaplatiť vyše 1,6 miliardy eur. Minister obrany by mal podľa prijatého uznesenia vlády uzavrieť zmluvu do 30. decembra. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.