ÓDOR: AKCIA VÍRUS UKAZUJE NA DLHÝ SYSTÉMOVÝ PROBLÉM

Nová vláda bude musieť riešiť Vojenské spravodajstvo systémovejšie, nielen na úrovni personálnych zmien. Po rokovaní vlády to uviedol premiér Ľudovít Ódor v reakcii na obvinenie dvoch bývalých riaditeľov Vojenského spravodajstva. Predseda vlády zatiaľ nemá žiadnu indíciu, aby musel robiť nejaké kroky v aktuálnom vedení Vojenského spravodajstva.

Foto MARTIN MEDŇANSKÝ/SITA
Dátum 21.09.2023

Nová vláda bude musieť riešiť Vojenské spravodajstvo systémovejšie, nielen na úrovni personálnych zmien. Po rokovaní vlády to uviedol premiér Ľudovít Ódor v reakcii na obvinenie dvoch bývalých riaditeľov Vojenského spravodajstva. Predseda vlády zatiaľ nemá "žiadnu indíciu", aby musel robiť nejaké kroky v aktuálnom vedení Vojenského spravodajstva.

"Platí to, čo pri ostatných veciach. Len čo sú nejaké indície alebo dôkazy, budeme tú situáciu riešiť. Možná nekalá činnosť neznamená, že treba okamžite konať a robiť personálne veci, keďže sa to týka minulosti," skonštatoval. Akcia Vírus podľa Ódora ukazuje na dlhý systémový problém.

Národná kriminálna agentúra obvinila v rámci policajnej akcie Vírus 16 fyzických a dve právnické osoby. Okrem iných figurujú medzi obvinenými bývalí riaditelia Vojenského spravodajstva Ľubomír S. a Ján B. Prípad sa týka podozrení z predražených zákaziek pre Vojenské spravodajstvo v rokoch 2013 až 2020. Spôsobená škoda mala byť vo výške najmenej 74 miliónov eur.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.