ODSTÚPI ŠELIGA KVÔLI PORUŠENIU PANDEMICKÝCH OPATRENÍ?

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, jeho kolegyňa Jana Žitňanská a bratislavský župan Juraj Droba (SaS) boli minulý týždeň odfotografovaní v bratislavskom Klube pod lampou. Fotky vznikli po 22:30 a pred polnocou, kedy mal byť tento klub podľa platných protipandemických opatrení zatvorený. 

Foto SITA
Dátum 05.05.2021

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, jeho kolegyňa Jana Žitňanská a bratislavský župan Juraj Droba (SaS) boli minulý týždeň odfotografovaní v bratislavskom Klube pod lampou. Fotky vznikli po 22:30 a pred polnocou, kedy mal byť tento klub podľa platných protipandemických opatrení zatvorený. Na svojom webe o tom informoval Denník N, ktorý sa odvolal na fotografie týždenníka Plus 7 dní.

Na Slovensku platí s niekoľkými výnimkami zákaz vychádzania po 21:00 a po tomto čase by mali byť zatvorené aj terasy reštaurácií. Ich interiéry by mali byť zatvorené úplne, schôdzka sa odohrávala vnútri podniku. K celej veci sa podpredseda parlamentu vyjadril, že svoje stanovisko k porušeniu pravidiel povie na tlačovej konferencii, no župan Juraj Droba uznáva, že spravili chybu. Šeliga ohlásil tlačovku na dnes, stredu, o 14:30. V strane Za ľudí sa však hovorí aj o tom, že by odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.