ODSÚDENÝ MAJSKÝ NIE JE SCHOPNÝ NIČOHO, TVRDÍ LEKÁR

Podarilo sa nájsť niekdajšieho veľkopodnikateľa Jozefa Majského, ktorého po dlhých rokoch právoplatne odsúdili v kauze nebankovky a následne po ňom vyhlásili národné aj medzinárodné pátranie.

Foto ARCHÍV
Dátum 04.08.2020

Podarilo sa nájsť niekdajšieho veľkopodnikateľa Jozefa Majského, ktorého po dlhých rokoch právoplatne odsúdili v kauze nebankovky a následne po ňom vyhlásili národné aj medzinárodné pátranie. Majský je na pražskej psychiatrii. Ošetrujúci lekár tvrdí, že muž, ktorému sa roky darilo odďaľovať právoplatný rozsudok, nie je schopný "akýchkoľvek úkonov" a zostane hospitalizovaný.

O hľadaní Majského píše slovenská polícia na Facebooku. "Na základne získaných poznatkov od oddelenia cieľového pátrania slovenskej polície začali českí kolegovia preverovať miesta, na ktorých sa mohol zdržiavať právoplatne odsúdený Jozef Majský," uviedli strážcovia zákona s tým, že prvotné previerky neviedli k želanému výsledku. "Získané indície napovedali, že odsúdený sa začal skrývať. Policajti ho napokon vypátrali na pražskej psychiatrii. Podľa posledného vyjadrenia ošetrujúceho lekára nie je Majský schopný akýchkoľvek úkonov, a preto zostáva hospitalizovaný," napísala polícia SR.

Po právoplatne odsúdenom podnikateľovi bolo na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu vyhlásene národné, ako aj medzinárodne pátranie. Senát Najvyššieho súdu v stredu zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest a potvrdil mu deväť rokov odňatia slobody.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatné

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.