ODVETA ZA RUSKÉ SANKCIE VOČI AMERIČANOM

Pavol Suško: Je na mieste pripomenúť si, že výbuch z roku 2014 vytiahli proamerickí politici len jeden deň po tom, čo ruské ministerstvo zahraničia ohlásilo odvetné sankcie voči USA, ako reakciu na sankcie uvalené americkou vládou voči Rusku. Čaputová, Korčok a Heger bez rozmýšľania vyjadrili podporu českej vláde a odsúdili Rusko za jeho konanie, hoci dôkazy nevideli ani nepočuli.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 19.04.2021

Toto, čo v tieto dní predviedli a predvádzajú niektoré osoby, ktoré sa z akýchsi dôvodov dostali až do českej politiky, je mizerné, trápne a pre normálnych, priemerne rozhľadených ľudí, prehľadné divadlo. Nečakane vyrukovali s tvrdením, že muničné sklady ich armády pred 7 rokmi vyhodili do vzduchu ruskí agenti. A toto má poslúžiť na to, aby teraz vyhostili z krajiny 18 ruských diplomatov, pretože je jasné, že sú to všetko tajní agenti Ruska. Je na mieste pripomenúť, že toto sa udialo len jeden deň po tom, čo ruské ministerstvo zahraničia ohlásilo odvetné sankcie voči USA, ako reakciu na sankcie uvalené americkou vládou voči Rusku.

ČÍTAJTE TIEŽ: BEZPEČNOSTNÁ STRATÉGIA SLOVENSKA HOVORÍ O AGRESÍVNOM RUSKU

Na pripomenutie udalostí v obci Vrbetice: 16.októbra 2014 tu vybuchol jeden objekt muničného skladu, kde bolo údajne 58 ton munície. O dva mesiace, 3. decembra 2014 vybuchla munícia v druhom objekte skladu, v množstve 98 ton munície a výbušnín. Podľa mediálnych zdrojov z tohto obdobia, sklady boli prenajaté súkromnej firme Imex Group. Výbuchom bola munícia rozmetaná do širokého okolia skladov a bola likvidovaná v daných priestoroch až do konca roka 2020.

Vtedy, až doteraz, nikto nehovoril o sabotáži. Spoločnosť Imex Group vtedy dokonca podala žalobu na súd na vládu ČR za vyhlásenie vtedajšieho vicepremiéra Andreja Babiša , že spoločnosť je „podozrivá“. V jej agende sa objavili dokumenty o dodávke zbraní do Demokratickej republiky Kongo, čo vláda považovala za pochybné. V roku 2019 bolo 6 osôb uznaných vinnými za krádeže zbraní v skladoch. Ešte predtým sa vyhlo odsúdeniu niekoľko osôb len preto, že sa ukázalo že vyvážali zneškodnenú  muníciu a nie zbrane. Ako teraz „zrovnajú“ udalosti a závery z minulosti a s terajším tvrdením?

Primitívne a hlúpe je myslieť si a tvrdiť, že v mierovej dobe by niektorá tajná služba používala metódu „vyhadzovania do vzduchu“ objektov, mostov, železníc či iných zariadení na územiach iných štátov. Na prekazenie niektorých operácii, sa dnes používajú skrytejšie a prepracovanejšie metódy, ako v dobe otvoreného vojnového stavu. Pozrime sa na jasný prípad vakcíny Sputník V, kedy jej protivníci na Slovensku nemuseli „vyhadzovať do vzduchu“ závod na jej výrobu, ale jednoducho s využitím rôznych zámienok a dôvodov ju zadržiavajú v sklade, kým na Slovensku na Covid-19 denne zomiera takmer stovka ľudí. Do trápneho a mizerného divadla sa zapojili aj osôbky v slovenskej politike. Zuzana Čaputová, Ivan Korčok i Eduard Heger takmer okamžite, bez rozmýšľania a zváženia, verejne vyjadrili podporu českej vláde a odsúdili Rusko za jeho konanie, hoci dôkazy o tom ešte nevideli ani nepočuli. Ani nie je potrebné menovať, kto píše a riadi scenár udalosti týchto dní  a ich mediálnej podpory. Niektoré osoby ani „riadiť“ netreba, pretože je známe, že vazali plnia úlohy svojich pánov aj bez pokynov. Aktívne a horlivo. Lenže, čo im tolerujú občania krajín, alebo čo ľahostajne, či bojazlivo nechávajú na „iných“, to im neodpustí história a možno vzdialenejšie, alebo bližšie následky ich činov.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.