OKAMURA: EÚ JE ZBYTOČNÝ A PREDRAŽENÝ SPOLOK

VIDEO: Členstvo ČR v EÚ je podľa Tomia Okamuru výhodné pre západné štáty, pre ktoré sa stali ekonomickou kolóniou.

Foto archív
Dátum 12.07.2020

„Európska únia nám škodí a my jediní skutočne hájime právo občanov vystúpiť z tohto zbytočného spolku,“ vyhlásil predseda strany SPD Tomio Okamura na sobotňajšom grémiu hnutia v Prahe. Výhodnosť členstva Českej republiky v EÚ považuje za neudržateľný mýtus. „Naše členstvo je výhodné pre západné štáty, pre ktoré sme sa stali ekonomickou kolóniou. Áno, stovky miliárd ročne putujú od nás na západ,“ konštatoval Okamura na zhromaždení. Jeho strana trvá na tom, aby mohli ľudia hlasovať v referende o zákonoch vrátane vystúpenia krajiny z Európskej únie.

Okamura sa pred pár dňami objavil aj v relácii televízie ČT24 kde argumentoval, prečo by Česká republika mala vystúpiť z EÚ. Podľa redaktorky získa Česká republika na sanáciu škôd po pandémii 19 miliárd eur, stále však podľa Okamuru nie je členstvo v EÚ výhodné. Krajina odvádza do rozpočtu únie ročne 4 percentá HDP, čo predstavuje 250 miliárd českých korún. Množstvo peňazí zo štátneho rozpočtu prispievajú štáty aj na únijné regulácie, o ktorých navyše poslanci nemôžu ani hlasovať. Ide napríklad o typ žiaroviek, ktoré sa smú v domácnostiach používať, alebo o objem vody v nádržiach záchoda. Kvôli podobným nariadeniam sa podľa Okamuru musia v nejednej domácnosti robiť prerábky.

Tomio Okamura sa vyjadril negatívne aj k solidarite jednotlivých štátov. Rozumnejšie by podľa neho bolo, ak by štáty spolupracovali na úrovniach národných štátoch a nie po diktáte Európskej únie. Časť jeho vystúpenia na ČT24 si môžete pozrieť v priloženom videu.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.