OKAMURA HOVORIL O ZLOČINOCH IMIGRANTOV, YOUTUBE MU ZRUŠIL KANÁL

Zrušenie svojho kanála politik považuje za prejav útoku na slobodu slova a útok na základné ľudské práva. 

Foto ARCHÍV
Dátum 26.07.2020

Predseda SPD Tomio Okamura hovorí o útoku na slobodu slova po tom, čo mu YouTube zmazal jeho pôvodný kanál. Nehľadiac na tieto útoky sa jeho politická strana údajne nevzdá. Zrušením jeho kanála mu vyhráža tiež Facebook.

„Nastupuje tvrdá cenzúra. YouTube mi včera bez akéhokoľvek predošlého upozornenia zrušil môj kanál. Dôvodom zrušenia je podľa všetkého to, že som opakovane zverejňoval videá, na ktorých boli vyobrazené násilné a kriminálne činy migrantov v západnej Európe a bojovníkov proti rasizmu v rámci hnutia Black Lives Matter v USA. Zrušením môjho profilu mi hrozí tiež Facebook. Sme svedkami tvrdej cenzúry a nastupujúcej totality. Som zo strany YouTube cenzurovaný za to, že nesúhlasím s nelegálnou migráciou, islamizáciou a s politikou EU, a upozorňujem na nebezpečenstvá, ktoré to prináša,“ uviedol na svojom Facebooku.

Zrušenie svojho kanála politik považuje za prejav útoku na slobodu slova a útok na základné ľudské práva. Podľa slov Okamuru bez ohľadu na tieto útoky nebude jeho politická strana meniť smerovanie svojej politiky. "Ubezpečujem Vás, že hnutie SPD nevzdá boj za slobodu a demokraciu a budeme naďalej dôsledne presadzovať naše heslo, že slušný a pracujúci človek musí byť na prvom mieste," dodal k udalosti predseda SPD.

Zrušením profilu Tomia Okamuru sa minulý týždeň vyhrážal aj Facebook. Dôvodom malo byť pokračujúce porušovanie zásad komunity. Hnutie SPD už skôr uviedlo, že ak dôjde k zrušeniu stránok zo strany Facebooku, politická strana sa obráti na súd. V súvislosti s príspevkami, ktoré politická strana a jej členovia publikujú na svojich sociálnych sieťach SPD hovorí, že ich obsah neporušuje ani zákony krajiny, ústavu, ani zásady komunít sociálnych sietí.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.