OĽANO: NA KOALIČNEJ RADE BUDEME HOVORIŤ O BOJI S MAFIOU A OCHRANE PRÁVNEHO ŠTÁTU

OĽANO: Nevylučujeme rokovanie o koaličnej zmluve, avšak teraz stojíme pred naliehavou úlohou obnovenia dôvery v orgány spravodlivosti, čo má jednoznačnú prednosť pred osobnými ambíciami a vládnymi funkciami.

Foto SITA/KANCELÁRIA PREZIDENTKY
Dátum 20.09.2021

Popoludní sa zíde koaličná rada. Partneri by sa mali venovať aktuálnym témam. Hnutie OĽANO chce hovoriť o prijatí legislatívy na boj s mafiou a ochranu právneho štátu, nevylúčilo ani diskusiu o koaličnej zmluve.
      
"OĽANO otvorí na koaličnej rade otázku urýchleného prijatia legislatívnych opatrení na boj s mafiou a na ochranu právneho štátu. Nevylučujeme rokovanie o koaličnej zmluve, avšak teraz stojíme pred naliehavou úlohou obnovenia dôvery v orgány spravodlivosti, čo má jednoznačnú prednosť pred osobnými ambíciami a vládnymi funkciami," uviedol pre TASR Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. "Chceme sa rozprávať o týchto vážnych témach a o nových zákonoch, ktoré treba prerokovať," odpovedalo hnutie Sme rodina na otázky, či chce s partnermi hovoriť o prípadnom otvorení koaličnej zmluvy po prerozdelení síl v strane Za ľudí alebo o možnom odchode Sme rodina z koalície.
      
Vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová už počas víkendu avizovala záujem diskutovať s partnermi aj o konkrétnej pomoci vyšetrovateľom, ktorých rodiny sa ocitli bez príjmu, ale aj o konkrétnych opatreniach na ochranu zákona a poriadku. OĽANO pre TASR reagovalo, že je pripravené s partnermi hľadať možnosti, ako pomôcť statočným vyšetrovateľom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.