OĽANO: REFERENDUM BUDE KAMPAŇOU OPOZÍCIE ZA ŠTÁTNE PENIAZE

Hnutie je presvedčené, že nejde o nič iné iba o „zúfalý pokus" bývalého premiéra o návrat k moci a zabezpečenie si beztrestnosti. „Sám Fico pritom predčasné voľby v minulosti prirovnával k prevratu," uviedlo hnutie.

Foto sita/branislav bibel
Dátum 04.11.2022

Referendum o predčasných voľbách bude predvolebnou kampaňou opozície za štátne peniaze. Napísalo to koaličné hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na sociálnej sieti. Ako ďalej uviedlo, rozhodnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej vypísať referendum však rešpektuje. „Samotné referendum predsedu opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica považujeme za zbytočné mrhanie peniazmi všetkých daňových poplatníkov," myslia si v OĽaNO. Taktiež upozorňujú, že sa tak deje práve v ťažkých časoch celosvetovej energetickej krízy a obrovskej inflácie.

Hnutie je presvedčené, že nejde o nič iné iba o „zúfalý pokus" bývalého premiéra o návrat k moci a zabezpečenie si beztrestnosti. „Sám Fico pritom predčasné voľby v minulosti prirovnával k prevratu," uviedlo hnutie.

Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová pokladá referendum za zbytočné. „Zbytočne vyhodené milióny na kampaň Smer-SD a strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). V čase krízy je to zvlášť nezodpovedné k občanom Slovenska," uzavrela.

Na základe petície občanov, ktorá bola doručená 26. októbra 2022, vydá prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes 4. novembra rozhodnutie o vyhlásení referenda. Ako uviedla, vyhlásenie referenda je vyjadrením rešpektovania občanov a za deň konania referenda určila sobotu 21. januára 2023. Zároveň sa však vyjadrila, že nebude vyzývať ľudí k účasti na referende. Čaputová o tom informovala vo svojom vyhlásení pre médiá.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.