OPOZÍCIA ZÚRI: RATING SLOVENSKA JE A+ SO STABILNÝM VÝHĽADOM

Podľa agentúry stabilný výhľad odzrkadľuje očakávanie, že deficity Slovenska sa začnú od budúceho roka znižovať, hospodárstvo zostane odolné a že Slovensko si zachová obozretnú fiškálnu politiku.

Foto sita/ap
Dátum 27.04.2024

Ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) potvrdila Slovensku rating na úrovni A+ so stabilným výhľadom. Hodnotenie je o dva stupne vyššie ako rating agentúry Fitch a o stupeň vyšší ako rating agentúry Moody's. Agentúra S&P tak verí, že plán slovenskej vlády s ozdravením verejných financií je dôveryhodný a konsolidačné úsilie je dostatočné.

Podľa agentúry stabilný výhľad odzrkadľuje očakávanie, že deficity Slovenska sa začnú od budúceho roka znižovať, hospodárstvo zostane odolné a že Slovensko si zachová obozretnú fiškálnu politiku. Naša ekonomika ostáva podľa agentúry odolná, a to aj napriek oslabeniu eurozóny. Ekonomický rast sa podľa odhadov agentúry zrýchli z 1,1 % v roku 2023 na 2 % v roku 2024.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.