OPRAVOVŇA UKRAJINSKÝCH ZBRANÍ V SR ZAČALA PREVÁDZKU

Nemecko doteraz Ukrajine poskytlo 14 húfnic PhZ 2000, päť salvových raketometov MARS II a 30 samohybných protilietadlových systémov Gepard.

Foto tasr/roman chop
Dátum 12.12.2022

Nové údržbové stredisko pre servis a opravu zbraní použitých na Ukrajine pri slovenskom meste Michalovce začalo svoju prevádzku. Oznámil to nemecký brigádny generál Christian Freuding počas návštevy Slovenska. TASR o tom informuje na základe pondelkovej správy agentúry DPA.

Stredisko pre servis a opravu zbraní vzniklo neďaleko Michaloviec na základe medzivládnej dohody a generál Freuding ju označil za "dôležitý prínos" Nemecka na podporu ukrajinských ozbrojených síl. "Môžeme tým prispieť k tomu, že nami odovzdané a úspešne nasadené zbrojné systémy budú aj naďalej pripravené na použitie," uviedol Freuding, ktorý je od nedele na návšteve Slovenska. "Je to tiež príklad dobrej a partnerskej spolupráce medzi Slovenskom a Nemeckom," dodal.

Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová v novembri oznámila, že Nemecko zriadi na Slovensku údržbové stredisko pre servis a opravu zbraní použitých na Ukrajine. Výrobca obrnených vozidiel KMW tam už opravuje poškodenú alebo opotrebovanú techniku z ukrajinskéjo bojiska, vrátane samohybných húfnic PhZ 2000, píše DPA. Nemecko doteraz Ukrajine poskytlo 14 húfnic PhZ 2000, päť salvových raketometov MARS II a 30 samohybných protilietadlových systémov Gepard, dodáva DPA. Hlavne húfnic a diel sa v dôsledku intenzívnej paľby výrazne opotrebúvajú. Priamo na frontovej línii však nie je možné zabezpečiť ich dostatočnú údržbu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.