ORBÁN CHCE SPOJIŤ EURÓPSKE PRAVICOVÉ SILY, ROKOVAL SO SALVINIM AJ MORAWIECKIM

Viktor Orbán: Poľsko, Taliansko a Maďarsko sa pokúsia reorganizovať európsku pravicu. Čoskoro sa stretneme a budeme plánovať budúcnosť.

Foto sita/ap
Dátum 20.03.2021

Maďarský premiér Viktor Orbán plánuje vytvoriť novú európsku platformu pre pravicové sily. Ako uviedol v piatok v rozhovore pre štátny rozhlas, o problematike už hovoril s poľským premiérom Mateuszom Morawieckim a bývalým talianskym ministrom vnútra Matteom Salvinim. Ich politické strany sú ideologickými spojencami Orbánovho Fideszu.

„Poľsko, Taliansko a Maďarsko sa pokúsia reorganizovať európsku pravicu. Čoskoro sa stretneme a budeme plánovať budúcnosť,“povedal Orbán. Maďarský premiér poskytol rozhovor deň po tom, ako jeho strana Fidesz vo štvrtok definitívne opustila Európsku ľudovú stranu (EPP). Krok bol vyvrcholením dlhoročných konfliktov, predovšetkým pre postoje Maďarska k demokratickým hodnotám či častú protieurópsku rétoriku. Vystúpenie Fideszu z EPP bolo prakticky už iba formalita, keďže členovia strany odhlasovali odchod ešte pred dvomi týždňami.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.