ORBÁN ODPORÚČA MAĎAROM OČKOVANIE TREŤOU DÁVKOU

Tretia dávka bude dostupná ľuďom bez ohľadu na vek, zdravotný stav alebo to, akú vakcínu dostali predtým. Vláda podľa Orbánových slov odporúča, aby bola tretia dávka podaná najmenej štyri mesiace po druhej a lekári môžu rozhodnúť, či pacientovi podať inú vakcínu, ako dostal predtým. 

Foto SITA/AP
Dátum 16.07.2021

Maďarská vláda poskytne svojim obyvateľom od augusta možnosť dať si pichnúť tretiu dávku vakcíny proti koronavírusu. V piatok to oznámil premiér Viktor Orbán.

Tretia dávka bude dostupná ľuďom bez ohľadu na vek, zdravotný stav alebo to, akú vakcínu dostali predtým, prezradil Orbán v rozhovore pre verejnoprávne rádio. Vláda podľa jeho slov odporúča, no nevyžaduje, aby bola tretia dávka podaná najmenej štyri mesiace po druhej a lekári môžu rozhodnúť, či pacientovi podať inú vakcínu, ako dostal predtým. „Nie je dôvod obávať sa tretej dávky vakcíny. Ak sa toho ľudia nemusia báť a ich pocit bezpečia sa zvýši v prípade, že ju dostanú, prečo by sme im v tejto možnosti bránili?,“ poznamenal predseda maďarskej vlády.

Maďarsko sa zaradilo k ďalším krajinám, ktoré ponúkli obyvateľom podporné dávky vakcíny v obave, že niektoré očkovacie látky neposkytujú všetkým dostatočnú ochranu proti COVID-19. Spojené arabské emiráty a Bahrajn už v máji oznámili, že niektorým ľuďom, ktorí dostali vakcíny od čínskej spoločnosti Sinopharm, ponúknu tretie dávky, pretože sa objavili obavy v súvislosti s nedostatočnou produkciou protilátok, ktoré chránia proti vírusu. Aj v Maďarsku, ktoré tiež používa vakcíny od Sinopharm, niektorí obyvatelia vyjadrili obavy v súvislosti s nedostatočnou ochranou a požadovali možnosť tretej dávky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.