ORBÁN PODPORUJE VSTUP ALBÁNSKA DO EÚ

Albánsky premiér Rama: Maďarov a Albáncov spája staré priateľstvo. Spoluprácu týchto krajín treba ďalej posilňovať.

Foto sita/ap
Dátum 09.06.2021

Maďarsko v plnej miere podporuje čo najskorší vstup Albánska do Európskej únie, vyhlásil predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v utorok po schôdzke s albánskym premiérom Edim Ramom v Budapešti. Informovala o tom agentúra MTI.

"Maďarsko podporuje členstvo Albánska v Únii nielen z hľadiska sympatií voči tejto krajine, ale aj preto, lebo je to v jeho záujme," citovala agentúra Orbána. Podľa jeho slov bez perspektívy členstva nemožno zaručiť bezpečnosť európskeho kontinentu z politického a ani z ekonomického hľadiska.

Maďarský premiér pripomenul, že s albánskym premiérom spolupracuje už dlhší čas, pretože Rama zvíťazil v parlamentných voľbách trikrát po sebe. "Je to veľmi vzácne v európskej politike," dodal maďarský premiér, podľa ktorého medzi Maďarskom a Albánskom nie sú žiadne vážnejšie názorové rozdiely.

Albánsky premiér vyjadril Orbánovi vďaku za prejavenú podporu na ceste eurointegrácie jeho krajiny. "Maďarov a Albáncov spája staré priateľstvo. Spoluprácu týchto krajín treba ďalej posilňovať," zdôraznil Rama.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.