ORBÁN: PROPAGÁCIA HOMOSEXUALITY DO ŠKÔL NEPATRÍ

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Viktor Orbán: Výchova detí je výhradným právom rodičov a nikto im toto právo nemôže uprieť. Nemôže sa stať, že akákoľvek inštitúcia bude deti vychovávať v rozpore s predstavami rodičov. Práva rodičov si musí ctiť aj vláda.

Foto SITA/AP
Dátum 03.07.2021

Maďarský premiér Viktor Orbán opäť zdvihol liberálom mandle. Jeho strana pred niekoľkými týždňami predstavila pozmeňujúci návrh zákona, ktorý má na školách zakázať propagáciu zmeny pohlavia či homosexualitu. Návrh je súčasťou zákona trestajúceho pedofíliu. Aktivisti za práva LGBT+ komunity šalejú. Požiadali dokonca amerického prezidenta Joea Bidena, aby Orbánovi dohovoril.

Manželstvo – zväzok muža a ženy

„Výchova detí je výhradným právom rodičov a nikto im toto právo nemôže uprieť. Nemôže sa stať, že akákoľvek inštitúcia bude deti vychovávať v rozpore s predstavami rodičov. Práva rodičov si musí ctiť aj vláda,“ vyhlásil Orbán na margo obvinení, že jeho návrh je diskriminačný pre menšiny s inou sexuálnou orientáciou, obmedzuje slobodu prejavu a práva detí. Aktivisti tvrdia, že zákon bude mať negatívny vplyv na psychické zdravie maloletých členov LGBT+ komunity a zamedzí ich prístup k informáciám. Prekáža im aj podobnosť návrhu s ruským zákonom proti homosexuálnej propagande, ktorý schválil tamojší zákonodarný zbor v roku 2013. Viktor Orbán, ktorý sa usiluje o znovuzvolenie v roku 2022, podnikol od vlaňajška v svojej krajine viacero krokov proti komunite homosexuálov a transrodových osôb. Jeho vláda pozmenila právne znenie manželstva v ústave na zväzok muža a ženy, pričom tiež výrazne obmedzila adopcie detí homosexuálnymi pármi. Parlament vlani schválil opatrenie, ktorým zakázal úradnú registráciu zmeny pohlavia a právne uznanie novej identity transrodových ľudí. V Európe, kde je čoraz populárnejšie vychovávať deti rodovo neutrálne a potláčať všetko tradičné a prirodzené, sú Orbánove činy prakticky neodpustiteľné.

Vojna s EÚ

Myslí si to i predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ktorá na margo Orbánovho návrhu vyjadrila na sociálnej sieti Twitteri znepokojenie. „Verím v Európu, ktorá rôznorodosť prijíma, a nie v Európu, ktorá ju pred deťmi ukrýva. Posudzujeme, či tento zákon porušuje príslušnú legislatívu EÚ,“ napísala. Vojna medzi Orbánom a EÚ už nejaký ten piatok trvá. Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas navrhol práve pre Maďarsko zrušiť právo veta jednotlivých členských krajín EÚ. „Už viac nemôžeme byť rukojemníkmi tých, ktorí prostredníctvom svojho veta paralyzujú európsku zahraničnú politiku,“ vyhlásil na margo Maďarska. Orbán mu však neostal nič dlžný a navrhol obmedziť právomoci Európskeho parlamentu. Národným zákonodarným zborom by prisúdil právo zablokovať legislatívne procesy parlamentu, ak by ich uznali ako sporné vo vzťahu ku kompetenciám členských štátov. „Ukázalo sa, že parlament EÚ sa pri kritériách európskej demokracie ocitol v slepej uličke,“ povedal Orbán to, čo si dnes už myslia milióny nespokojných Európanov vyznávajúcich tradičné hodnoty a odmietajúcich prílev nelegálnych imigrantov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.