ORBÁN: RIEŠENÍM PANDÉMIE JE VAKCÍNA A OČKOVANIE

"Je šanca, že Maďarsko čoskoro získa európsku, čínsku a ruskú vakcínu, ktorú po patričnej kontrole poskytneme tým, čo sa budú chcieť dobrovoľne zaočkovať," konštatoval premiér. Premiér podľa agentúry MTI tiež vyhlásil, že pre Maďarsko sú dôležité epidemiologické skúsenosti Rakúska.
      

Foto TASR
Dátum 08.11.2020

BUDAPEŠŤ 8. novembra (TASR/extraplus.sk) - Riešením pandémie nového druhu koronavírusu je vakcína, povedal predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, ktorý v sobotu večer vo svojom úrade v Budapešti rokoval s maďarskými expertmi. Premiér podľa agentúry MTI tiež vyhlásil, že pre Maďarsko sú dôležité epidemiologické skúsenosti Rakúska.
      
Orbán podotkol, že sobotňajšie rozhovory sa detailne týkali očkovacej látky, pričom účastníci schôdzky sa zhodli v tom, že riešením epidémie je očkovacia látka, ktorá bude už čoskoro k dispozícii. "Je šanca, že Maďarsko čoskoro získa európsku, čínsku a ruskú vakcínu, ktorú po patričnej kontrole poskytneme tým, čo sa budú chcieť dobrovoľne zaočkovať," konštatoval premiér.
      
Podľa jeho slov je však dovtedy potrebné sledovať situáciu v okolí, pričom mimoriadne dôležité je dianie v Rakúsku. Orbán oznámil, že v sobotu hovoril telefonicky s rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom, ktorého požiadal, aby sa podelil so skúsenosťami svojej krajiny.

V Maďarsku za posledných 24 hodín potvrdili nákazu novým druhom koronavírusu 4673 ľuďom, počet aktívnych nakazených stúpol na 82.108. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo ďalších 81 pacientov. Od vypuknutia epidémie vírusu SARS-CoV-2 evidujú v krajine 109.616 potvrdených prípadov nákazy a 2438 obetí ochorenia COVID-19.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.