ORBÁN SI CHCE KÚPIŤ SLOVÁKOV: NA JUHU OPRAVÍ KOSTOLY

Maďarská vláda pošle na obnovu kostolov na južnom Slovensku viac ako štyri milióny eur. Kabinet maďarského premiéra Viktora Orbána v tejto veci však nebude spolupracovať so slovenskou vládou, ale iba s cirkvami.

Foto SITA/AP
Dátum 20.10.2021

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) víta finančnú pomoc Maďarska pri obnove sakrálnych pamiatok na juhu Slovenska. Ako povedala pred dnešným rokovaním vlády, nepovažuje to za hanbu a nevníma to ani ako zásadný problém.

Roman Stopka predseda strany práca slovenského národa (PSN): 

 

V hrnci vzájomných maďarsko-slovenských vzťahov je veľmi starostlivo nastavovaný tlak a hrniec vybuchne, keď sa to bude hodiť im. Naša vláda sa vzdala akejkoľvek prevencie a na jej konanie doplatí celá republika. Pričom všetko bude naaranžované ako prirodzený vývoj a maďarský národ bude prezentovaný ako obdivuhodný a nepokoriteľný štátotvorný živel, ktorému bolo surovo ublížené Trianonskou mierovou zmluvou.

 

ČÍTAJTE TIEŽ: STOPKA: NA NEKONANIE HEGEROVEJ VLÁDY DOPLATÍ CELÁ REPUBLIKA!

V rezorte sa budú podľa jej slov v budúcnosti snažiť, aby mali balík finančných prostriedkov na tieto účely väčší.

„Na druhej strane, bolo by vhodné, keby medzinárodné a susedské pomoci boli vždy konzultované vopred a nedozvedali by sme sa o nich z diplomatických nót," dodala Milanová.

Maďarská vláda pošle na obnovu kostolov na južnom Slovensku viac ako štyri milióny eur. Kabinet maďarského premiéra Viktora Orbána v tejto veci nebude spolupracovať so slovenskou vládou, ale iba s cirkvami.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.